رفع ارور Write Protection

ارور Write Protection سبب می‌شود کاربر قادر به نوشتن اطلاعات بر روی فلش یو اس بی خود نباشد. رور رایت پروتکشن بدترین چیزی است که یک کاربر ممکن است در انتهای روز کاری با آن مواجه شود. ممکن است در انتهای روز تصمیم بگیرید پیش از ترک محل کار، اسناد و مدارکی که در طول روز بر روی آن‌ها کار کرده‌اید را برای مقاصد مختلف همراه با خود ببرید، اما به محض اتصال فلش یو اس بی با ارور Write Protection مواجه شوید. حین بروز این مشکل به صورت دقیق عبارت “The disk Is Write Protected. Remove The Write Protection Or Use Another Disk” نمایش داده شده و از کاربر خواسته می‌شود در صورت عدم توانایی برای رفع محدودیت نوشتن اطلاعات، از یک دیسک دیگر استفاده کند.

بررسی ویروسی نبودن یو اس بی

یک فلش یو اس بی را به سیستم کامپیوتری خود اعم از دسکتاپ یا لپ تاپ متصل می‌کنید، باید سلامت آن را بررسی کنید. این کار باید همیشه و به صورت خودکار توسط نرم افزار آنتی ویروس انجام بگیرد. اگر قبل از این فلش مموری را به دستگاهی متعلق به فردی دیگر و یا مخصوصا دستگاهی در دسترس عموم مردم مثل سیستم‌های کامپیوتری کافی نت‌ها متصل کرده‌اید، ضرورت اسکن آن با آنتی ویروس چند برابر می‌شود.

بررسی بدنه

برخی از فلش‌های یو اس بی به همراه سوییچی بر روی بدنه عرضه می‌شوند که با فعال‌کردن آن، حافظه بر روی حالت رایت پروتکشن قرار می‌گیرد. این سوییچ معمولا در یکی از دو طرف وسیله قرار دارد و بعید نیست حین قرار داشتن فلش مموری در جیب و یا کیف، به دلیل ساییدن به محلی بر روی حالت لاک قرار گرفته باشد.

بررسی میزان فضای خالی یو اس بی

بعید نیست عدم توانایی برای کپی کردن اطلاعات در فلش یو اس بی به خاطر پر بودن حافظه آن باشد. بعد از اتصال وسیله به سیستم، در حالت عادی میزان حافظه اشغال شده و فضای باقی مانده نمایش داده نمی‌شود. ممکن است پیش از بررسی وضعیت حافظه، بر روی یک فایل کلیک راست و گزینه ارسال به یو اس بی درایو را انتخاب کرده باشید.

بررسی فرمت کردن یو اس بی

فرمت کردن یو اس بی درایو همیشه آخرین مرحله رفع خطاهای آن است، وقتی که تمامی گزینه‌های پیش رو جوابگو نبوده‌اند. پیش از این کار، فایل سیستم کنونی وسیله را (NTFS یا FAT32) مشاهده کنید. بهتر است حین فرمت کردن، مجددا همین فایل سیستم را برای درایو انتخاب کنید. برای این کار به مای کامپیوتر وارد شده و بعد از کلیک راست کردن بر روی یو اس بی درایو گزینه Properties را انتخاب کنید.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : MAKCUSCOF

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " رفع ارور Write Protection "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی