بودجه ناسا بیشتر بود چه میکرد؟

بودجه نظامی آمریکا حدود ۶۰۰ میلیارد دلار است.ناسا در دهه ۶۰ میلادی و زمانی که همه چیز غیرممکن به نظر می‌رسد، ماموریت فرود انسان‌ها بر روی ماه را انجام داد. از آن زمان به بعد این سازمان فضایی، سطوح بیگانه دیگر مانند مریخ، تیتان (قمر مشتری) و هر سیاره دیگری در منظومه شمسی را مورد بررسی قرار داده است.

بودجه ناسا برای اهدافی که در سر دارد بسیار کم است. شما تصور کنید اگر ناسا، چند صد میلیارد دلار در سال یعنی به اندازه بودجه نظامی آمریکا بودجه داشت، چه کارهایی می‌توانست انجام دهد. ایالات متحده در زمینه اکتشافات فضایی بیشتر از هر کشور دیگری در جهان هزینه می‌کند، اما با این حال هنوز هم ناسا در مقایسه با بودجه کل فدرال، مقدار زیادی کمبود دارد. ناسا اولین مرد را در سال ۱۹۶۹ به ماه فرستاد و از آن زمان، بودجه آن از ۴٫۵ درصد بودجه فدرال به کمتر از ۰٫۵ درصد کاهش یافته است.

اما اگر بودجه ناسا کاهش پیدا نکرده بود، این سازمان فضایی چه کارهایی می‌توانست انجام دهد؟ چقدر ما به سکونت در مریخ یا دیدن یک سیستم ستاره‌ای دیگر نزدیک شده بودیم؟ در اینجا بودجه ناسا را با بودجه ارتش آمریکا در سال ۲۰۱۶ مقایسه خواهیم کرد. بودجه نظامی سال ۲۰۱۶ آمریکا حتی با ده‌ها میلیارد دلار صرفه‌جویی برای انجام ماموریت سرنشین‌‌دار به مریخ کافی است. ناسا برآورد می‌کند که تا اواخر دهه ۲۰۳۰ یا اوایل دهه ۲۰۴۰ میلادی برای فرود اولین انسان‌ها در مریخ، ۴۵۰ میلیارد دلار هزینه خواهد کرد.ناسا با ۶۰۰ میلیارد دلار، چه کارهای دیگری می‌تواند انجام دهد؟

۱٫هزینه تولید و پرتاب قدرتمندترین موشک در تاریخ جهان، سیستم پرتاب فضایی

۲٫قدرتمندترین تلسکوپ فضایی که تاکنون ساخته شده است، تلسکوپ فضایی جیمز وب

۳٫شراکت با اسپیس ایکس در انجام اولین ماموریت خود در مریخ در سال ۲۰۱۸، ماموریت اژدهای سرخ

۴٫ماموریت های ناسا در ایستگاه فضایی بین المللی از سال ۲۰۲۴ میلادی

نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : busincssinsidcr

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " بودجه ناسا بیشتر بود چه میکرد؟ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی