سی دی های بوت چیست و چگونه می شود یک سی دی بوت ایجاد کرد

سی دی های  قابل بوت، همانطور که از نام آن ها پیداست، به انواعی گفته می شود که به کمک آنها ی توان کامپیوتر را بدون نیاز به سیستم عامل راه اندازی کرد و وارد محیطی شبیه به محیط سیستم عامل قدیمی کامپیوتر، یعنی Dos شد.

این سی دی ها کاربردهای متنوع و فراوانی دارند و بخصوص در زمانهایی که ما با مشکل راه اندازی سیستم عامل ویندوز مواجه هستیم، بسیار بکار خواهند آمند و میتوان به وسیله آنها کنترل و مدریریت سیستم را به دست گرفت و اشکالات سیستم را رفع نود. به عبارتی داشتن یک سی دی بوتیبل برای روز مبادا و مواقع بحرانی  و اضطراری، به شدت توصیه می شود. ضمن این  که در حال حاضر روش ها وبرنامه های مختلفی وجود دارند که امکان ساخت یک سی دی بوتیبل را در اختیار ما قرار می دهند از جمله برای ایجاد یک سی دی Bootable، در بسته های نرم افزاری NERO، یک Image اماده با نام DosBooting.IMA وجود دارد که  ا آن می تواید برای ساختن سی دی بوت استفاده نید.

برای  ایجاد  یک سی دی بوت باید مراحل  زیر  را  دنبال کنید.:

ابتدا یک سی دی خام داخل  درایو کامپیوتر قرار داده و سپس برنامه Nero، را اجرا کنید. در پنجره برنامه START SMART بر  روی گزینه ای تحت عنوان Nero Burning Rom کلیک کنید.اکنون در پنجره اولیه ای  که  در  برنامه Nero Burning Rom برای  شما اجرا می شود،  در قسمت چپ، آیکن CD-ROM را انتخاب کنید.حال وارد قسمت  Boot شوید. در این قسمت باید آدرس دیسک بوت  یا Image بونی را که قصد دارید از آن استفاده کنید، مشخص نمایید. سپس گزینه Boot Logical Drive  را انتخاب کنید و نام درایو را در همین قسمت انتخاب کنید.

البته اگر میخواهید تنظیمات بیشتر  روی دیسک بوت اعمال کنید، گزینه Ensble expet Setting  را انتخاب کنید،  بدین ترتیب  شما صاحب یک سی دی فایل بوت خواهید شد که توصیه می شود آن را در جایی امن نگهداری  کنید.، شاید  یه روزی به شدت به آن نیاز پیدا کنید.

 

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " سی دی های بوت چیست و چگونه می شود یک سی دی بوت ایجاد کرد "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی