حرفهای سناتور آمریکا به ناسا

کنگره آمریکا با حضور سناتورها و گروهی از مسئولین ارشد ناسا، یکی از سناتورها سوالی جنجالی مبنی بر حضور فعلی انسان ها در مریخ را مطرح کرد!

یک سناتور در جلسه اخیر کنگره آمریکا، از دانشمندان ارشد ناسا سوالی را پرسید که بهت و حیرت حاضران را در پی داشت. در مدت زمانی بسیار کوتاه، این خبر به شبکه‌های اجتماعی راه یافت و ویدیوی مربوط به این جلسه از سوی هزاران کاربر مشاهده شد.

سال‌های سال است که انسان در مورد سفر به سیاره مریخ رویاپردازی می‌کند و احتمالا طی ۱۰ الی ۲۰ سال آینده سرانجام این رویا به حقیقت تبدیل شود. با وجود آنکه مقامات ارشد ناسا بر عدم حضور فعلی انسان در مریخ تاکید می‌کنند، همچنان گروهی از نظریه‌پردازان توطئه معتقدند که ناسا به دلیل سیاست‌های کشور آمریکا، حقیقتی شوم را مخفی می‌کند!

چندی پیش به بررسی ادعای جنجالی برده داری ناسا در مریخ پرداختیم. ماه گذشته و در طی برنامه رادیویی جنگ اطلاعات به مجری‌گری الکس جونز، مهمانی حاضر شد که با طرح یک ادعای جنجالی سرتیتر بسیاری از رسانه‌های خبری را به خود اختصاص داد. رابرت دیوید استیل به عنوان مهمان این قسمت از تاک‌شوی رادیویی، ادعا کرد که سیاره مریخ توسط انسان به سکونت در آمده و کودکان بر خلاف میل و علاقه خودشان، به سیاره مریخ فرستاده می‌شوند! نماینده جمهوری‌خواه ایالت کالیفرنیا با نام دانا روهراباکر از دانشمندان ارشد ناسا پرسید که آیا در هزاران سال گذشته، تمدنی پیشرفته در سطح مریخ حضور داشته است یا خیر؟ یکی از اعضای هیئت ارشد ناسا در پاسخ به او گفت که این موضوع تا حد بسیاری بعید به نظر می‌رسد. اینجا بود که سناتور آمریکایی با لحنی تمسخرآمیز پرسید: آیا این حقیقت ماجراست؟!

به عقیده دانشمندان، سیاره مریخ سال‌ها قبل دارای شرایط بسیار مناسب‌تری برای پذیرایی از حیات هوشمند بوده است. این سیاره در میلیون‌ها سال قبل گرم و مرطوب‌تر بود و شرایط مناسبی برای پشتیبانی از حیات داشت.

دانشمندان در سال ۲۰۱۵ با انجام مطالعاتی دقیق بر روی سیاره سرخ اعلام کردند که این سیاره در گذشته، حتی از اقیانوس قطب شمال نیز پرآب‌تر بوده است! اقیانوس‌های مریخی، تا ۱٫۵ میلیارد سال بر روی این سیاره جاری بوده‌اند. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که در گذشته‌ای دور، مریخ سیاره بسیار مناسبی برای حیات موجودات زنده بوده است. اما وقوع اتفاقاتی ناشناخته توانست طی ۳٫۷ میلیارد سال گذشته تاکنون، بیش از ۸۷ درصد منابع آبی این سیاره را به کلی از بین ببرد.دانشمندان بر این باورند که پیش از آغاز دوره خشکی در سطح مریخ، منابع آبی مریخی در قالب اقیانوس‌هایی با عمق آبی ۱۳۷ متر سطح این سیاره را پوشانده بودند. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که بخش بزرگی از منابع آبی مریخی، یک اقیانوس عمیق را در نیم‌کره شمالی این سیاره ایجاد کرده باشند. دانشمندان معتقدند که این اقیانوس، بیش از ۱٫۶ کیلومتر عمق و با شرایط فعلی دریای مدیترانه در زمین شباهت بسیاری داشته است.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : dailymail

بدون دیدگاه برای پست " حرفهای سناتور آمریکا به ناسا "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی