فاز سوم فیلترینگ هوشمند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در مراسم رونمایی از پروژه‌های بخش خصوصی از آغاز فاز سوم فیلترینگ هوشمند و انجام فاز آزمایشی اینترنت اشیا در کشورمان خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در جریان مراسم رونمایی از پروژه‌های بخش خصوصی در راستای فاز تکمیلی شبکه ملی اطلاعات، اعلام کرد که فاز سوم این شبکه تا پایان ماه جاری و یا نهایتا تا اوایل مردادماه به بهره‌برداری خواهد رسید. به منظور قابل لمس بودن این شبکه برای مردم از ارائه‌دهندگان خدمات بر بستر شبکه ملی اطلاعات خواسته شده تا دو بخش شبکه دسترسی و خدمات پایه پروژه‌های خود را پیش از راه‌اندازی تکمیلی این پروژه افتتاح کنند.در حال حاضر شرکت‌های بخش خصوصی در مناطقی که شرکت مخابرات ایران موفق به سرمایه‌گذاری در آنجا نشده بود، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در سال گذشته، صد هزار شغل در بخش کسب و کارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاد شده و پیش‌بینی می‌شود با بسترسازی‌های صورت گرفته، امسال نیز حدود ۱۳۰ هزار شغل در حوزه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات به وجود آید.وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات ایران در ادامه به تشریح آخرین وضعیت فیلترینگ هوشمند پرداخت و از اتمام فاز دوم این پروژه و آغاز فاز سوم آن خبر داد.

اکنون بیش از ۱۲۰ اپلیکیشن فارسی و حدود ۲۳ هزار توسعه‌دهنده اپلیکیشن فارسی در حال تولید محتوای فضای مجازی هستند اما متاسفانه هنوز هم مشاهده می‌کنیم برخی افراد بدون داشتن اطلاعات تخصصی در این حوزه، اظهار نظر می‌کنند و برخی از سایت‌ها نیز بر اساس همین اظهارات، تیترهای منفی می‌زنند. واعظی با تاکید بر این که باید مراقب محتوای غیراخلاقی در فضای مجازی بود، اضافه کرد که ما به دنبال ایجاد فضای مجازی پاک در کشور هستیم و دولت در این زمینه از بخش خصوصی فعال این حوزه حمایت خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در ادامه به وضعیت اینترنت اشیا در کشورمان نیز اشاره کرد و گفت تا چند سال آینده، همه اشیا و محصولات به اینترنت متصل خواهد شد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : mchrncws

بدون دیدگاه برای پست " فاز سوم فیلترینگ هوشمند "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی