اولین رباط وکیل جهان

کارآفرینی بریتانیایی به نام جاشوا براودِر با اختراع چت بات DoNotPay، امکان دریافت مشاوره حقوقی را بسیار راحت‌تر کرده است؛ربات وکیل DoNotPay یک نرم افزار کامپیوتری برای برقراری مکالمه و ارائه مشاوره حقوقی به صورت کاملا مجانی است که به کمک فناوری هوش مصنوعی، کار می‌کند. این چت بات که قبلا در شهرهای نیویورک و سیاتل و کشور بریتانیا، به صورت آزمایشی در دسترس افراد بوده، از ۱۲ جولای به صورت رسمی کار خود را در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا آغاز کرده است. بر طبق برآوردهای سازنده‌ی DoNotPay که از اختراعش به عنوان اولین ربات وکیل جهان یاد می‌کند، این نرم افزار در طول دو سال فعالیتش، در فرآیند حقوقی مربوط به ۳۷۵ هزار قبض جریمه‌ی رانندگی دخیل بوده است.

براودر از دانشجویان دانشگاه استنفورد است؛ او در مصاحبه‌ای با وب سایت The Verge می‌گوید که چت باتش ممکن است به صورت قانونی از طرف دولت پس زده شود، اما نگرانی اصلی وکیل‌های رقیب هستند. او با اشاره به اینکه هم‌اکنون سرمایه‌ی در گردش در مسائل قانونی، حدودا ۲۰۰ میلیارد دلار است، اظهار خوشحالی کرد که با وجود نارضایتی شرکت‌های حقوقی بزرگ می‌خواهد هزینه‌های درگیری با مسائل حقوقی را از بین ببرند.

به اعتقاد براودر، اختراع ربات وکیل می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ی مقامات دولتی شود؛ از آنجایی که دولت‌ها هزینه‌های زیادی را صرف استخدام افراد در ارتباط با برطرف کردن مشکلات ساده‌ی حقوقی، مانند جریمه رانندگی، می‌کنند، DoNotPay فرآیند ارائه درخواست و اعتراض به حکم دادگاه‌ها را ساده‌تر و نیاز به نیروی انسانی را کم‌تر خواهد کرد.

این مخترع خلاق برای سرعت بخشیدن به ساخت DoNotPay، یک نرم افزار سازنده‌ی ربات را توسعه داده بود و برای نظارت بر جنبه‌ی قانونی کار ربات وکیل از کمک عده‌ای داوطلب و وکیل پاره‌وقت، استفاده کرد. به دلیل تفاوت در جزئیات قانون در ایالت‌های آمریکا و بخش‌های مختلف کشور هم براودر ربات‌هایی مختص هر منطقه ساخت که به کمک اطلاعات کسب‌شده از وکیل‌های مجرب و سازمان‌های خیریه و بر اساس مکان کاربر، مشاوره‌ی مرتبط با آن مکان را ارائه می‌دهند.

کاربر می‌تواند با تایپ عبارت‌هایی مانند «اعتراض به برگ جریمه» در DoNotPay، برای سوالات خود پاسخی بیابد، برای جبران خسارت قانونی از طرف یک شرکت هوایی فرضی درخواست دهد و یا از تبعیضی که در حق او اعمال شده، شکایت کند. به صورت کلی ۱۰۰۰ دسته‌بندی حقوقی مختلف در این چت بات وجود دارد؛ اگرچه نتایج جستجو تنها برای کلیدواژه‌های مشخص ارائه می‌شوند. اگر راهنمایی ربات وکیل در ارتباط با خواسته موردنظر باشد، کاربر می‌تواند درخواست‌های حقوقی لازم را از ربات دریافت کرده و برای ارائه به دادگاه پرینت بگیرد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : thcvcrgc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " اولین رباط وکیل جهان "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی