واقعیت های اسرار آمیز سومر باستان

تمدن سومر باستان ، قدیمی‌ترین و اسرارآمیزترین پیشینه‌ی تاریخی را در میان تمدن‌های شکل گرفته بر روی زمین داراست. سومر، اولین تمدن شهری در جنوب بین النهرین که جنوب عراق کنونی میباشد.

آغاز تعریف فرهنگ از سومر

زبان سومری، از نظر “زبان‌شناسی” با تمامی زبان‌های هم دوره‌ی خود متفاوت بوده است؛ از این رو بسیاری از مردم بر این باورند که “همه چیز” از سومر آغاز گردیده؛ چرا که سومریان باستان، دارای پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در زمینه هنر، معماری، پزشکی، ریاضیات، نجوم و … بوده‌اند.

۱- سومر، اولین تمدن شهری شکل گرفته بر روی کره زمین است. بسیاری از باستان‌شناسان بر این باورند که اولین تمدن سیاره ما، اولین بار در بین النهرین (عراق کنونی) شکل گرفته است.

۲- به گفته محققان، قدمت متون و کتیبه‌های کشف شده در سومر، به حدود ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بازگشته و به شهرهای اوروک  و جمده النصر  تعلق دارد.

۳- باستان شناسان، بر این باورند که تمدن “سومر” به طور رسمی در حدود ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح شکل گرفته باشد.

۴-خط میخی از ابتدای توسعه، به مدت ۳۰۰۰ هزار سال مورد استفاده قرار گرفته است. قدمت کاربرد آن به ۳۴ قرن قبل از میلاد مسیح، تا قرن دوم میلادی بازمی‌گردد.

۵-  سخن‌گویان مذهبی، برای اولین بار در میان سومریان باستان آمده تا مردم باورهای دینی آنان را با استفاده از سیستم نوشتاری خود ضبط کنند.

۶- سومریان باستان، در حدود ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، یک سیستم پیچیده را برای حساب و اندازه‌گیری اختراع کردند. این دستاورد، در نهایت منجر به پیشرفت‌های اساسی در زمینه‌های مختلفی همچون محاسبات ریاضی، هندسه و جبر شد.

۷- در افسانه‌های کتبیه‌های سومر باستان، در ابتدا “خدایا انسان‌نما” بر روی زمین حکومت می‌کردند. جالب توجه است که مشابه با همین حکایت را در متون قدیمی مصر باستان نیز می‌توان یافت.نظر شما در مورد این اسرار چیست؟

1+
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt-codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " واقعیت های اسرار آمیز سومر باستان "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی