واقعیت های اسرار آمیز تمدن مصر باستان

تمدن مصر باستان ، اسرارآمیزترین تاریخ‌ها و وقایع را در پشت پرده خود پنهان کرده است. میلیون‌ها نفر از مردم و دانشمندان از سراسر جهان، بر این باروند که مصر باستان، از جذاب‌ترین تمدن‌های موجود بر زمین در طول تاریخ بوده است. اما تمدن مصر باستان ، علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های توریستی و گردشگری متعدد، واقعیت‌های مرموزی را نیز در دل خود مخفی کرده که مطالعه و بررسی آنان در نوع خود بسیار شگفت‌انگیز هستند.

۱)  مصر باستان، یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شکل گرفته بر روی سیاره زمین را داراست. دانشمندان آن را به ۶ دوره مختلف با عناوین: “آرکانیک، مصر قدیم، مصر میانه، مصر جدید، دموتیک، کوپتیک” تقسیم کرده‌اند.

۲)  محققان بر این باورند که نگارش مصریان باستان، بر مبنای یک سیستم پیچیده‌ی هیروگلیف بوده که قدمت آن به ۲۶۹۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

۳)  تمدن مصر باستان و مردمان آن، اولین گروهی بودند که موفق به طراحی یک سیستم نوشتاری پیچیده شدند.

۴)  شاید یکی از مهم‌ترین واقعیت‌ها در مورد تمدن مصر، شیوه‌ی محاسبه زمان توسط آنان باشد. مصریان باستان علاوه بر اختراع تقویم، موفق به اختراع ساعت‌های آبی و همچنین ساعت‌های خورشیدی شدند.

۵) تمدن مصر باستان ، از پیشگامان علم متالوژی بوده است. در واقع مصریان باستان، اولین افرادی بودند که ابزارها و سلاح‌های جنگی را با استفاده از فلز “برنز” ایجاد کردند. همچنین آن‌ها با ترکیبی از مس و قلع مذاب، ابزارهای بسیار پیچیده‌ای را طراحی کردند.

۶)  رود نیل، در زندگی مصریان باستان اهمیت بالایی داشت. آن‌ها تقویم خود را به ۳ فصل “پر‌آب، بهار، کم آب” تقسیم کرده بودند که اثرات آنان را می‌شد به صورت طبیعی در این رود مشاهده کرد.

۷) مصریان باستان، سیستم ریاضیاتی دهدهی را با ۷ نماد مختلف نمایش می‌دادند.

۸)  در حدود ۱۶۵۰ سال قبل از میلاد مسیح، مردمان مصر باستان با مفاهیم ریاضی همچون ضرب، تقسیم، بخش پذیری، اعداد اول، معادلات خطی و هندسه به خوبی آشنایی داشتند.

۹)  مصریان باستان، اولین مردمانی بوده‌اند که موفق شدند گربه را به یک حیوان اهلی تبدیل کنند!

۱۰)  در مصر باستان، از گربه‌ها برای کنترل آفت‌ها استفاده می‌شد.نظر شما درباره این اسرا چیست؟

 

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt-codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " واقعیت های اسرار آمیز تمدن مصر باستان "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی