کشف بقایای سیاره باستانی در مدار مریخ

در منظومه شمسی تعداد ۸ سیاره در حال گردش به دور خورشید هستند، اما اگر صحبت از هزاران سال قبل باشد چطور؟ آیا این احتمال وجود دارد که در گذشته، تعداد سیاره‌های موجود در منظومه‌ی خورشیدی ما، با امروز متفاوت بوده باشد؟ گروهی از دانشمندان بر این عقیده هستند که موفق به کشف بقایای یک سیاره باستانی در مدار مریخ شده‌اند!خرابه‌های یک سیاره باستانی و مرموز که سال‌ها قبل از منظومه شمسی ما ناپدید گشته، همچنان در اطراف سیاره‌ی مریخ وجود دارد. در مدار سیاره سرخ، دسته‌ای از سیارک‌ها قرار دارند که به آنان “تروجان” گفته می‌شود. اکنون دانشمندان بر این عقیده هستند که این سیارک‌ها، در واقع بقایای یک سیاره باستانی بوده‌اند که در گذشته‌ای دور، یکی از سیاره‌های منظومه شمسی به شمار می‌رفته است.بررسی‌های صورت گرفته بر روی این اشیای در حال گردش به دور سیاره مریخ، نشان می‌دهد که تمامی آنان مربوط به یک سیاره‌ی مشترک بوده که در گذشته‌ای دور در جریان یک برخورد عظیم تکه تکه شده است.تاکنون دانشمندان موفق شده‌اند تعداد ۹ تروجان موجود در مدار مریخ را به ثبت برسانند. بزرگ‌ترین آن‌ها دارای قطر ۲ کیلومتری و باقی آنان بین ۰٫۵ تا ۱٫۳ کیلومتر هستند.

دانشمندان به یافته‌های جذابی از بقایای این سیاره باستانی دست پیدا کرده‌اند. به گفته‌ی آنان، هریک از این تروجان‌ها، از ماده‌ای منحصر به فرد نسبت به سایر اشیای موجود در منظومه شمسی ساخته شده‌اند. به طور دقیق‌تر ترکیب سازنده تمامی این اشیا، ماده‌ای معدنی با نام الیوین است که در فشار و حرارت‌های بالا ساخته می‌شود.

نکته جالب توجه اینکه هیچ‌یک از تروجان‌های سیاره‌های مشتری یا نپتون، از این ماده‌ی معدنی ساخته نشده‌اند. از این رو دانشمندان بر این باور هستند که تروجان‌های موجود در مدار سیاره مریخ، در واقع بقایای یک سیاره باستانی در گذشته‌ای دور هستند. بر اساس شواهد موجود، این سیاره دارای پوسته، گوشته و هسته بوده اما به دلیل برخورد‌های زمین شناسی، متلاشی گردیده است.نظر شما در این باره چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt-codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " کشف بقایای سیاره باستانی در مدار مریخ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی