نقد گیم تکن

تکن :یک بازی ویدیویی است که در سبک مبارزه میباشد.این بازی توسط شرکت نامکو ساخته و منتشر شده است.تکن در سال نوامبر ۱۹۹۵ در آمریکا و اروپا برای پلی استیشن ۱ منتشر شد.

درباره بازی:

تکن یک بازی سه بعدی میباشد که در آن پلیر میتواند با انتخاب مبارز خود میتواند در مقابل کامپیوتر یا پلیر دیگر مبارزه کند.در این بازی مبارز میتواند با ضربات ساد ویا ضربات ترکیبی قدرتی میتواند به حریف خود ضربه وارد کند.در قسمت تنظیمات میتوان راندها و زمان را به طور دلخواه کمتر و یا بیشتر کرد.اگر پلیر به طور ساده بخواهد بازی کند در وقت معمولی هر شخص که ضربه بیشتر وارد کرده برنده میشود و اما اگر ضربه ها مساوی باشد به هردو امتیاز خواهند داد و اما اگر هردو مبارز باهم ضربه فنی شوند دابل کی او شده و به هردو پلیر امتیاز میدهند.

داستان:

هیهاچی میشیما، مالک قدرتمند و ظالم میشیما زایباتسو، ناقوس مسابقات قهرمانی مشت‌آهنین را به صدا درآورد، یک مسابقهٔ مبارزه‌ای همراه با جایزهٔ هزارمیلیون دلاری. دراین تورنومنت هشت مبارز با هم به رقابت می‌پردازند و یکی از آن‌ها قهرمان شکست‌ناپذیر جهان که فقط برای انتقام گرفتن از هیهاچی وارده این مسابقات شده بود و جایزه برای او اهمیتی نداشت. نام این مرد کازویا میشیما، پسر هیهاچی بود. هنگامی که کازویا تنها پنج سال داشت، پدرش او را از صخره‌ای به پایین انداخت تا ببیند آیا کازویا واقعاً پسر او هست یا نه. در حقیقت کازویا جان سالم به در برد، اما یک زخم عمیق بر روی سینهٔ او پدیدار شده بود که به آرامی جان او را می‌گرفت. شیطان جلوی کازویا پدیدارشد، و به او پیشنهاد فرصتی داد تا در ازای گرفتن روح او، قدرت خود را بازپس گرفته و انتقام خود را از هیهاچی بگیرد. کازویا پر از خشم و نفرت، این پیشنهاد را قبول کرد.

تورنومنت قهرمانی مشت‌آهنین بیست و یک سال بعد از این ماجرا آغاز شد، و هم اکنون کازویا تبدیل به یک قهرمان شکست ناپذیر شده بود، تنها چیزی که رکوردهای او را بد نام کرده بود، مساوی کردن با پال فینکس، مبارزی سرسخت با آرزوی قهرمانی در این مسابقات و شکست دادن کازویا بود. کازویا وارده تورنومنت شد، و در آخر خود را به فینال رساند جایی که هیهاچی در انتظارش بود.

کازویا و هیهاچی در بالای همان صخره‌ای که پدرش او را به پایین انداخته بود به مبازره پرداختند، یک مبارزهٔ سخت و خونین که یک ساعت به طول انجامید تا اینکه کازویا، دارای نیرویی که شیطان به او داده بود، بر هیهاچی غلبه کرد و با ضربه‌ای او را گیج و سردرگم کرد. کازویا بدن شکستهٔ پدرش را بلند و از صخره به پایین پرتاب کرد. از پیروزی خود لبخندی بر لبانش چیره شد، اکنون کازویا مالک جدید میشیما زایباتسو بود.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " نقد گیم تکن "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی