تاکسی پرنده ۲ایکس تا سال آینده

در دانش هوانوردی امروز VTOL تبدیل به یکی از داغ‌ترین عناوین روز شده است. این عبارت مخفف Vertical Take-Off And Landing بوده و به معنی بلند شدن از زمین و فرود مجدد بر روی آن به صورت عمودی است. همواره هواپیماها و جنگنده‌های عمود پرواز به دلیل عدم نیازشان به محل فرود مخصوص، مورد توجه صنایع مختلف بوده‌اند. اکنون رفته رفته آن‌ها از حالت انحصاری نظامی خود خارج شده و به محصولاتی کاربردی در زندگی شهری تبدیل می‌شوند. وارد شدن تاکسی پرنده ۲X به ناوگان حمل و نقل عمومی، شاید سر آغاز این اتفاق باشد.

این دسته از وسایل نقلیه جدید را به نوعی ماشین‌های پرنده خطاب می‌کنند، اما در واقع آن‌ها را باید چیزی بین هلیکوپتر و پهپاد دانست. گوگل، ایرباس، دارپا و مخصوصا اوبر به عنوان اپلیکیشن تاکسیرانی هوشمند در سراسر دنیا، شرکت‌های بزرگی هستند که بر روی پروژه‌های VTOL کار می‌کنند. با متداول شدن استفاده از این وسایل نقلیه، سبک حمل و نقل به طور کامل متحول شده و معضل ترافیک سنگین در شهرهای بزرگ از بین خواهد رفت.

یک استارتاپ آلمانی و فعال در زمینه هوانوردی با نام E-volo سال‌ها است بر روی تکنولوژی فراصوت و الکتریکی مولتی کوپتر کار می‌کند. یکی از محصولات بسیار جذاب این شرکت، که در سال گذشته نخستین پرواز موفق خود را پشت سر گذاشت، Volocopter VC200 نام داشته و به هجده ملخ برای حرکت دادن وسیله مجهز شده است. این وسیله جزو دسته‌بندی VTOL محسوب شده و بر اساس آنچه در بالا به آن اشاره کردیم، ترکیبی از هلیکوپتر و پهپاد است. چند روز قبل و در بزرگترین نمایشگاه هوانوردی عمومی در شهر فریدریشسهافن آلمان، این شرکت تاکسی پرنده ۲X را معرفی کرد.

زمان شروع به کار

تاکسی پرنده ۲X ظاهر بسیار جذابی نیز داشته و در ساخت دو صندلی تعبیه شدن در داخل کابین آن، چرمی مرغوب به کار رفته است. بر اساس گفته‌های شرکت E-volo، امکان پرواز خودکار و همچنین کنترل از راه دور، از دیگر قابلیت‌های بسیار مهم تاکسی پرنده ۲X هستند. طبق گفته‌های این شرکت و همچنین بر اساس مقررات مربوطه، در پرواز پروژه‌های آزمایشی تاکسی هوایی این شرکت، حضور خلبان الزامی است و نباید این وسیله را، که از سال ۲۰۱۸ کار خود را آغاز خواهد کرد، به صورت بدون سرنشین و کنترل از راه دور در آسمان رها کرد.نظر شما در مورد این تاکسی پرنده چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : thcvcrgc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " تاکسی پرنده ۲ایکس تا سال آینده "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی