خرس آبی

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد که خرس آبی که با اسامی کندرو و جانور تنبل هم شناخته می‌شود، حتی بعد از مرگ خورشید نیز می‌تواند زنده بماند!

خرس‌ آبی موجودی آبزی کوچک با هشت پا است که از جمله سرسخت‌ترین موجودات طبیعت شناخته می‌شود. این موجودات قادر هستند تا ۳۰ سال در یک فریزر، فضای خارج از زمین و یا سایر محیط‌های خشن زنده بمانند. اما مطالعه‌ای جدید باز هم جزئیات دقیق‌تری از این موجودات را برای ما به تصویر می‌کشاند. خرس آبی می‌تواند بیشتر از همه ما عمر کرده و حتی بعد از مرگ خورشید هم زنده بماند! خرس های آبی از پیچیده‌ترین جانوران شدت‌دوست شناخته شده و از خشن‌ترین آزمایشات جان سالم به در برده‌اند.

در یک مطالعه جدید، گروهی از اخترفیزیک‌دانان دانشگاه آکسفورد و هاروارد، احتمال برخورد اجرام فضایی به زمین را مورد بررسی قرار دادند. در پی چنین رویدادی، احتمالا آب اقیانوس‌ها به کلی خشک شده و تمامی گونه‌های زنده از بین می‌روند.

اما یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که هیچ‌کدام از پدیده‌های فضایی، نمی‌توانند آب اقیانوس‌ها را به کلی از بین ببرند. گذشته از این، خرس های آبی می‌توانند حتی در صورت مرگ تمامی جانداران، به زندگی خود ادامه دهند! در میان سیارک‌های موجود و شناخته شده، تنها تعدادی انگشت‌شمار از آنان توانایی نابودی کلی زمین را دارند، ولی انتظار نمی‌رود هیچ‌یک از آنان به زمین برخورد کنند. البته ابرنواخترها نیز می‌توانند موجب نابودی کلی حیات بر روی زمین شوند، اما احتمال انفجار آنان در نزدیکی زمین بسیار کم است.ما انسان‌ها موجودات بسیار ظریفی هستیم و حتی با کوچک‌ترین تغییرات اقلیمی ممکن است به کلی از دنیا رخت بر بندیم. اما شرایط برای خرس آبی متفاوت است، چرا که این جانور حتی بعد از مرگ خورشید هم زنده می‌ماند. در واقع این جاندار می‌تواند تا ۱۰ میلیارد سال آینده را در کره زمین زندگی کند!نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : THCVCRGC

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " خرس آبی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی