کمتر شدن حجم اپدیت های ویندوز ۱۰

سرعت اینترنت طی سالیان گذشته بسیار بالا رفته، اما هنوز هم یک تابلوی ایست بزرگ دیگر در برابر کاربران قد علم کرده است؛ محدودیت در مصرف حجم اینترنت. برخی کاربران دیگر اهمیتی به بیشتر شدن سرعت اتصال اینترنت خود نمی‌دهند و به دنبال طرح‌هایی با حجم دیتای بیشتر هستند. متاسفانه یکی از مشکلاتی که اخیرا خیل عظیمی از کاربران را آزار می‌دهد، آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ مایکروسافت است.

کمپانی مایکروسافت با ویندوز ۱۰ به موفقیت دیگری رسید و همه کاربران را به یاد ویندوز ۷ انداخت. اما در همین میان، انتقادات بسیاری نیز از این شرکت و سیاست‌های مربوط به آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ صورت گرفته است. اکثر کاربران از آپدیت‌های اجباری و حجیم این سیستم‌عامل که موجب کم شدن حجم اینترنت آنها می‌شود، شکایت دارند.

این شرکت در نهایت به همه این انتقادات پاسخ داد و طبق اعلامیه‌ای از حل این مشکلات در آپدیت بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ خبر داد. با این حال سران این شرکت تاکید کرده‌اند که حتی در نسخه بعدی نیز آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ برای برخی فایل‌های ضروری ادامه‌ خواهد داشت و کاربران کماکان راهی برای توقف این به‌روزرسانی‌ها پیش رو ندارند.

مشکل در حالت مترد کانکشین

جهت کاهش حجم مصرفی اینترنت ویندوز ۱۰، گزینه‌ای با عنوان Set this as metered کانکشین در بخش اتصالات ویندوز گنجانده شده است؛ جهت دسترسی به این گزینه کافیست گزینه پرو پرتیس مربوط به اتصال مربوطه را انتخاب کرده و تیک این قابلیت را قرار دهید.

با این حال به نظر می‌رسد در این حالت نیز دانلود و نصب آپدیت های خودکار ویندوز ۱۰ کماکان ادامه خواهد داشت. البته خوشبختانه در صورت فعال بودن این گزینه، خبری از دانلود و نصب فایل‌های سنگین آپدیت نیست و تنها موارد ضروری از سرور مایکروسافت دریافت می‌شوند. مایکروسافت در این زمینه اعلام کرده است که عملکرد روان و بدون نقص سیستم کاربران از اولویت بالایی برخوردار است و جهت رسیدن به این مهم، ارسال برخی آپدیت‌ها ضروری است.

اپدیت خودکار ویندوز ۱۰ در نسخه های بعدی

پس از مکاتبات انجام شده با مایکروسافت جهت کسب اطلاعات بیشتر، مهندسان این شرکت عدم ارسال آپدیت‌های سنگین در حالت مترد کانکشین را تایید کردند. بنابراین سیستم‌عامل تنها فایل‌های ضروری را دانلود خواهد کرد. با این حال در مورد میزان حجم این آپدیت‌های ضروری در نسخه بعدی ویندوز هنوز خبری نداریم و باید امیدوار باشیم کارشناسان این شرکت بتوانند با ترفند‌های مختلف، حجم به‌روزرسانی‌های خود را کاهش دهند.

در هر صورت کسانی که از حالت کاهش مصرف دیتا در ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند، احتمالا در انتهای هر ماه هزینه بالایی را برای حجم مصرفی خود می‌پردازند و مایکروسافت باید به زودی در این زمینه اطلاع‌رسانی کاملی داشته باشد. امیدواریم این اتفاق به زودی رخ دهد.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " کمتر شدن حجم اپدیت های ویندوز ۱۰ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی