جستجو برای جهان های موازی

جستجو برای جهان های موازی ؛ آژانس فضایی اروپا از آغاز ماموریت‌هایی بی‌سابقه برای کشف سایر ابعاد کیهان خبر داد.

بعد از مدت‌ها شایعه و گمانه‌زنی پیرامون سایر ابعاد کیهان ، سرانجام دانشمندان تصمیم گرفتند جستجو برای جهان های موازی را به طور جدی آغاز کنند. این ماموریت‌های بی‌سابقه، امواج گرانشی و تاثیر جدی آنان بر جهان‌ های موازی و سایر ابعاد کیهان را مورد مطالعه قرار می‌دهد. علاوه بر این‌ها، دانشمندان به یافته‌های بی‌سابقه‌ای برای ماموریت‌های آینده خود دست پیدا خواهند کرد.

امواج گرانشی و یا اعوجاج‌ کوچک در بافت فضا-زمان که بر اثر حرکت اشیای عظیم در کیهان ایجاد می‌شوند، برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی کشف شد. از آنجا که این امواج گرانشی قادر به گسترش در سایر ابعاد کیهان نیز هستند، می‌توان از آنان به عنوان یک راهکار امیدوارکننده جهت جستجو برای جهان های موازی و کشف ابعاد بالاتر دنیا استفاده کرد.

آژانس فضایی اروپا سعی دارد پس از چندین دهه توسعه و تاخیر، سرانجام در سال ۲۰۳۴ میلادی این ماموریت را به کمک لیسا و با هدف جستجوی بیشتر امواج گرانشی آغاز کند.این ماموریت، بر سه ماهواره اصلی و کاملا یکسان پایه‌گذاری شده که هر یک از آنان نسبت به همدیگر، ۲٫۵ میلیون کیلومتر فاصله دارند. این ماهواره‌ها با آرایشی مثلثی شکل، در مدار زمین به دور خورشید گردش خواهند کرد. پس از ورود به یک مدار پایدار، هریک از ماهواره‌ها اشعه‌های قدرتمند لیزری را به یکدیگر می‌تابانند و به جستجوی اعواج‌های ناشی از امواج گرانشی خواهند پرداخت.

بر اساس اظهارات دانشمندان، امواج گرانشی توسط اشیای بسیار عظیم کیهان تولید می‌شوند که گرانش بسیار بزرگی دارند. از این رو، دانشمندان با استفاده از اطلاعات بسیار گسترده خود در مورد سیاه چاله ها و همچنین یافته‌های آینده از اعوجاج‌های فضا-زمان، فرصتی بی‌سابقه جهت جستجو برای جهان های موازی و ابعاد بالاتر کیهان خواهند داشت.

به تازگی، کارشناسان شواهدی را ارائه کرده‌اند که که واقعیت جهان های موازی را به اثبات می‌رساند! به لطف وجود اصطلاحی تحت عنوان نقطه سرد، احتمالا می‌توان موجودیت جهان های موازی را به طور قطعی مطرح مطرح کرد. این نقاط که به عنوان ناهنجاری‌های کیهان معرفی شده‌اند، ۱٫۸ میلیارد سال نوری را در بر می‌گیرند.

بر اساس اندازه‌گیری‌های اخیر کارشناسان، اختلاف دمای این نقاط سرد یا ناهنجاری‌های کیهانی، ۰٫۰۰۰۱۵ سلسیوس سردتر از اطراف آن است. دانشمندان بر این باورند که چنین پدیده‌ای، با استفاده از ماده گمشده قابل توضیح نیست.نظر شما چیست؟

1+
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt_codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " جستجو برای جهان های موازی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی