معماهای حل نشده توسط علم

معماهای حل نشده که شامل عجیب‌ترین سوال‌های بی‌پاسخ بشریت است. با وجود تمامی پیشرفت‌هایی که تاکنون در مباحث علمی صورت گرفته، همچنان پدیده‌هایی وجود دارند که پیدا کردن توضیحی منطقی و قابل قبول برای آن‌ها، کار راحتی نیست؛ دانشمندان هم سال‌ها و حتی قرن‌هاست که قادر نیستند با اطمینان در مورد دلیل این پدیده‌ها صحبت کنند. اما خوشبختانه، موضوعی که می‌توان با یقین از آن سخن گفت این است که دانشمندان از تلاش برای روشن‌تر کردن معماهای حل نشده دست‌بردار نیستند و تا روزی که دیگر سوالی برای پاسخ دادن وجود نداشته باشد هم دست‌بردار نخواهند بود.

۱) انسان‌های مارمولکی عبید

عده‌ای باور دارند که نژاد رپتیلیان به شکل مارمولک‌هایی انسان‌نما هستند، دولت‌های جهان را از پشت پرده هدایت می‌کنند. برخی هم معتقدند که باراک اوباما، آنجلینا جولی و جک نیکلسون رِپتیلیان هستند! جالب است بدانید که احتمال ارتباط این باورها با مورد بعدی از لیست معماهای علمی، بسیار زیاد است.

انسان‌های مارمولکی عبید  تعدادی مجسمه هستند که بدنی شبیه به انسان‌ها و صورتی شبیه به خزندگان دارند. قدمت این پیکره‌ها که در عراق کشف شده‌اند، به هفت هزار سال پیش بازمی‌گردد و کشف آن‌ها تنها مختص یک مکان نیست؛ انسان‌های مارمولکی عبید در بخش‌های مختلفی از بین‌النهرین یافت شده‌اند. هرکدام از پیکره‌ها هم حالت متفاوتی دارند که برخی از این حالت‌ها، مانند شیر دادن مادر به فرزند، نشان‌دهنده فعالیت‌های روزانه‌ی انسان‌هاست.

۲) مومیایی در حال فریاد

مومیایی‌ها از شناخته‌شده‌ترین آثار باستانی هستند که کشف آن‌ها، همچنان ادامه دارد. دانشمندان هم با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها و مدارک علمی و باستانی، قادرند هویت مربوط به هر جسد مومیایی‌شده را کشف ‌کنند. با این حال یک مومیایی وجود دارد که هویتش جزو معماهای حل نشده علم است.

این جسد که با نام مومیایی در حال فریاد یا مومیایی جیغ‌زن شناخته می‌شود، در داخل مقبره‌ای که در سال ۱۸۸۱ گشوده شد، در میان مومیایی‌هایی از مشهورترین فرعون‌های مصر، کشف گردید. دلیل اهمیت این کشف به این واقعیت مربوط می‌شود که در مصر باستان، تنها افرادی که دارای اهمیت سیاسی و اجتماعی بالا بودند، مومیایی می‌شدند.

۳) تخته‌سنگ کریشنا

تخته‌سنگی ۲۵۰ تنی که در راستای به چالش کشیدن قوانین فیزیک، بر روی شیب یک تپه در تعادل قرار گرفته است.

نام این تخته‌سنگ که در ایالت تامیل نادو  هند واقع شده، توپ کَره‌ای کریشنا  است که به عقیده دانشمندان، وجود آن در مکان کنونی‌اش و دلیل تکان نخوردنش یک معماست. افسانه‌های محلی مختلفی در مورد دخالت خدایان هندو در تعادل این سنگ بزرگ که با نام «سنگ خدای آسمان» هم شناخته می‌شود، وجود دارد. البته عده‌ای هم معتقدند که فرازمینی‌ها، هزاران سال پیش به تامیل نادو آمده‌اند و این سنگ را در مکان کنونی‌اش قرار داده‌اند؛ دانشمندان در ارائه توضیحی منطقی‌تر ناتوان‌اند.

۴) آسمان لرزه

آسمان لرزه که با نام غرش مرموز هم شناخته می‌شود. افرادی که از نزدیک آسمان لرزه را تجربه کرده‌اند، آن را به صورت غرش‌هایی آسمانی توصیف می‌کنند که صدایی مانند شلیک توپ دارند؛ اما تفاوت این پدیده با رعد و برق‌های معمولی، به گزارش‌هایی مربوط می‌شود که از وقوع آن در زمان‌هایی که آسمان صاف و بدون ابر است، خبر می‌دهند.

گاهی صداهای مربوط به آسمان لرزه آنقدر بلند است که ساختمان‌های اطراف را به لرزه می‌اندازد. به همین خاطر بعضی اوقات این پدیده با زمین‌لرزه اشتباه گرفته می‌شود.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : dcposts

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " معماهای حل نشده توسط علم "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی