ابزارهایی برای شناسایی آی پی

همان‌طور که اثر انگشت هر شخص منحصربه‌فرد بوده و با دیگر انسان‌های روی کره زمین تفاوت دارد، یک آی پی  آدرس نیز به ازای هر کامپیوتر به صورت یکتا تعریف می‌شود. آی پی آدرس، دستگاه‌های موجود در یک شبکه را قادر می‌کند تا با یکدیگر به تبادل اطلاعات بپردازند. نکته منفی این ارتباط بین دستگاه‌ها در یک شبکه اینجاست که محل منطقی فراهم شده توسط آی پی آدرس، می‌تواند به راحتی توسط اسپمرها و هکر ها مورد سو استفاده قرار بگیرد. با توجه به اهمیت شبکه‌های کامپیوتری و افزایش حملات سایبری، کاربران می‌بایست قادر باشند تا هر حمله‌کننده به سیستم خود را تشخیص دهند. با ردیابی آی پی آدرس برای رسیدن به یک کامپیوتر، می‌توان هویت دیگر کامپیوترهایی که سیستم شما با آن‌ها در ارتباط است را مشخص کرد.

آی پی چیست؟

یک آی پی آدرس مجموعه‌ای از ارقام جدا شده به وسیله نقطه است که می‌تواند در رنج ۰٫۰٫۰٫۰ تا ۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۵ یک رقم را به خود اختصاص دهد. این نحوه آدرس‌دهی به پروتکل اینترنت آی پی نسخه چهارم  تعلق داشته و کاربران سراسر دنیا همچنان از آن استفاده می‌کنند. بد نیست بدانید نسخه ششم آی پی  در سال ۱۹۹۵ توسعه یافته و بعد از استانداردسازی، در اوایل دهه ۲۰۰۰ به طور کامل برای استفاده پیاده‌سازی شد.یک هکر ماهر همواره تلاش می‌کند تا با روش‌های مختلف آدرس خود را مخفی نگه دارد. همچنین ممکن است یک اسپمر، خود را پشت یک پراکسی سرور مخفی کند. البته نباید فراموش کرد با شناسایی آی پی آدرس به کمک ابزارهای آنلاین، هرگز آدرس فیزیکی مشخص نمی‌شود. به عنوان نمونه با ردیابی یک آی پی آدرس می‌توان منبع یک ایمیل را پیدا کند.خوشبختانه در سراسر اینترنت وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند تا ردیابی آی پی آدرس را تا رسیدن به کامپیوتر مورد نظر ادامه دهند. هر کدام از آن‌ها برای انجام این کار کافی به نظر می‌رسند، اما آگاهی از مجموعه‌ای از ابزارهای جایگزین ضرری نخواهد داشت.

رد یابی آی پی برای یافتن کشور و شهر مبدا

پیش از هر چیز نیاز است تا محل جغرافیایی یک آدرس اینترنتی را بر روی کره زمین پیدا کنید.

این ابزار آنلاین وب، طیف وسیعی از خدمات مرتبط با مناطق جغرافیایی را ارائه می‌کند. ابزارهایی برای ردیابی آی پی آدرس ، ارائه آدرس دامین با دادن آی پی و بالعکس، ردیابی مسیر و پینگ را باید از جمله خدمات وب‌سایت مای لپ تست دانست. به عنوان یکی از مهمترین سرویس‌های آن باید به ابزارهای ایمیل اشاره کرد که با استفاده از هدرهای ایمیل‌، به کاربر اجازه می‌دهد تا ارسال‌کننده آن‌ را ردیابی کند. حتی می‌توان این کار را از طریق فیس بوک انجام داد!

از دیگر کاربردهای وب‌سایت مای لپ تست می‌توان به یک لینک مفید اشاره کرد که کاربر را قادر می‌سازد تا آی پی فرد دیگری را به دست بیاورد. در باکس مشخص شده، آی پی را وارد کنید تا وب سایت اطلاعات جغرافیایی مرتبط با این آدرس را به شما اعلام کرده و آن را بر روی نقشه گوگل علامت‌گذاری کند. خبر خوب برای کاربران مرورگر فایرفاکس اینجاست که با استفاده از افزونه مای لپ تست می‌توان کار را به راحتی از روی مرورگر پیش برد.

بعد از ورود به این وب‌سایت تنها کافی است تا آی پی آدرس و یا نام میزبان را در باکس مشخص شده وارد کرده و در ادامه اطلاعاتی همچون نام میزبان، کد پستی و وقت محلی را دریافت کنید. وب‌سایت گیتوول همچنین از نقشه‌های گوگل برای نمایش محل جغرافیایی منشا آی پی استفاده کرده و طول و عرض جغرافیایی منطقه را به نمایش می‌گذارد.

برای این سرویس نیز یک افزونه فایرفاکس تولید شده است که با نمایش پرچم یک کشور، محل آدرس اینترنتی را مشخص کرده و در ادامه با کلیک بر روی یک لینک کوتاه، اطلاعات کاملی را درباره وب سرور در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از آنجایی که گیتوول به ایمنی و حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، هر وب‌سایت بازدیدشده توسط کاربر را به منظور اطمینان از عدم وجود بدافزارهای اینترنتی کنترل می‌کند.

هاست لیپ یک پروژه جامعه محور بوده و تصمیم دارد تا مشکلات مرتبط با آی پی آدرس‌ها را حل کند. در حال حاضر چیزی بالغ بر ۹ میلیون ورودی در بانک اطلاعاتی آن یافت می‌شوند. این سرویس برای استفاده عموم آزاد بوده و می‌توان تنها در عرض چند ثانیه اطلاعات مورد نظر خود را به بانک اطلاعاتی آن اضافه کرد. در این وب‌سایت بخشی وجود دارد که به پرسش‌های کاربران پاسخ داده و خیال آن‌ها را از بابت ایمنی سرویس راحت می‌کند.

هاست لیپ را باید یک جایگزین برای پایگاه داده‌های مناطق جغرافیایی تجاری دانست. مجددا می‌توان با نصب افزونه این ابزار بر روی مرورگر فایرفاکس، از امکانات آن استفاده کرده و یا با دریافت اپلیکیشن آی او اس، از خدمات آن در گوشی هوشمند خود بهره برد، هر چند هنوز بحث‌های زیادی پیرامون نحوه عملکرد اپلیکیشن موبایل آن وجود دارند. ابزار مفید دیگر این وب‌سایت، تست سرعت اینترنت است؛ هر چند به طور غیر قابل توجیهی استفاده از آن به نصب فلش پلیر نیاز دارد!

دومین تولز

این سرویس در کنار جستجوی اطلاعات مرتبط با یک آی پی آدرس، کمک می‌کند تا تمامی مشخصات یک دامین اعم از نام مالک، زمان انقضا و دیگر جزییات آن را به دست بیاورید. در مقایسه با دیگر ابزارهای آنلاین ردیابی آی پی آدرس ، نخستین چیزی که دردومین تولز شدیدا چشم‌نوازی می‌کند، طراحی زیبا و ظاهر بسیار شکیل آن است. از دیگر اطلاعات دریافت شده از این سرویس می‌توان به اطلاعات تماس و ایمیل آدرس سرویس میزبان وب‌سایت اشاره کرد. استفاده از ابزار ویس این وب‌سایت به منظور کسب اطلاعات درباره دامین‌ها رایگان است، اما استفاده از دیگر سرویس‌های آن همچون Power Tools منوط به پرداخت هزینه است.

ارول جانز اوتیلیتز

با ورود به این وب‌سایت تنها به یک باکس ساده برای ردیابی آی پی آدرس برخورد می‌کنید. برای کاربران ایالات متحده آمریکا این امکان وجود دارد تا به ردیابی یک شماره تلفن بپردازند. همچنین می‌توان این ابزار ردیابی آی پی آدرس را به صورت یک گجت به دسکتاپ اضافه کرد.

وب‌سایت IP-Address از سه صفحه اطلاعات جداگانه تشکیل شده که هر کدام کاربرد فوق‌العاده‌ای دارند. صفحه خانه وب‌سایت آی پی آدرس خود کاربر را تشخیص می‌دهد. ابزار IP-Tracer منشا یک آدرس اینترنتی دیگر را مشخص کرده و ابزار Email Trace آدرس ارسال‌کننده یک ایمیل را به کاربر می‌دهد. استفاده از سومین ابزار بسیار ساده است. تنها کافی است تا هدر ایمیل را در باکس مشخص شده کپی کرده و در زمانی کوتاه، اطلاعات ارسال‌کننده را دریافت کنیم.

در مقایسه با دیگر وب ابزارهای آنلاین ردیابی آی پی آدرس ، ظاهر این مورد شدیدا بهم ریخته و زمخت است، اما با این حال ابزارهای خوبی را برای تشخیص موقعیت یک آدرس اینترنتی ارائه می‌کند. با وارد کردن آدرس مورد نظر، علاوه بر یافتن محل جغرافیایی دقیق، اطلاعاتی همچون سیستم عامل شخص مقابل، دی ان اس سرور، رنج آی‌ پی‌های کشور مقصد، کد و همچنین پرچم کشور به نمایش درمی‌آیند. نقشه جهانی این سرویس حتی شهر منشا یک آی پی آدرس را نشان می‌دهد. ارائه ابزاری برای بررسی اعتبار یک آدرس ایمیل، از دیگر امکانات وب سایت IP Address Location است. گفتنی است بر اساس ادعای خود سرویس‌دهنده، بانک اطلاعاتی آن هر ۴۸ ساعت یک بار به روزرسانی می‌شود.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " ابزارهایی برای شناسایی آی پی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی