ماموریت سفر انسان به مریخ در سال ۲۰۳۳

ناسا بیانیه‌های متعددی را پیرامون ارسال انسان به کره مریخ منتشر کرده است. به نظر می‌رسد که این رویای دیرینه‌ی بشر، در نهایت با استفاده از سیستم جدید پرتاب موشک ناسا موسوم به Space Launch System و فضاپیمای اوریون تحقق پیدا خواهد کرد.

تجهیزات مورد نیاز برای این برنامه فضایی، در حدود ۴۰ میلیارد دلار هزینه داشته است. اما نکته عجیب اینجاست که تا پیش از این، هیچ اطلاعات دقیقی از نحوه‌ی انجام ماموریت و استفاده از این تجهیزات، از سوی ناسا منتشر نشده بود. در اکتبر ۲۰۱۵، ناسا یک سند ۳۶ صفحه‌ای را تحت عنوان “برنامه سفر به مریخ” منتشر کرد، اما در این سند نیز جزئیات دقیقی ذکر نشده است.

در ۲۱ مارس ۲۰۱۷، فرمان دونالد ترامپ مبنی بر ارسال انسان به مریخ در سال ۲۰۳۳ به امضا رسید. یک هفته بعد، آژانس فضایی ناسا جزئیات مربوط به سفر انسان به مریخ را منتشر کرد. انسان‌هایی که طی این سفر به مریخ سفر می‌کنند، به مدت ۳ سال در فضاپیمایی لوله‌ای شکل حبس شده و هیچ راهی برای خروج اضطراری از این حالت نخواهند داشت. همچنین فضانوردان ارسال شده به مریخ، فقط در مدار این سیاره گردش کرده و هیچ برنامه‌ای برای فرود بر سطح مریخ وجود ندارد.

آیا ناسا موفق میشود؟

با توجه به بودجه مالی در نظر گرفته شده برای این ماموریت، این برنامه را عملی سازد یا خیر. در طول ماموریت‌های آپولو، بودجه ناسا برابر با ۴% از کل درآمد ایالات متحده بود؛ اما امروز، این مقدار به حدود ۰٫۵ تقلیل یافته است.

حتی اگر ناسا موفق شود این برنامه را عملی سازد، باز هم سازمان‌های خصوصی، به عنوان رقبایی جدی برای آژانس فضایی آن نقش‌آفرینی می‌کنند. حتی ممکن است که شرکت‌هایی همچون SpaceX زودتر از ناسا بر مریخ قدم بگذارند.

ایلان ماسک، به عنوان بنیانگذار کمپانی اسپیس ایکس، اخیرا اعلام کرده که شرکت او قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ انسان را به مریخ اعزام کند. از طرفی دیگر شرکت بوئینگ نیز با اظهار نظرهای جنجالی، کمپانی اسپیس ایکس را به چالش واداشته است. به عقیده‌ی ایلان ماسک، انسان‌ها می‌بایست هرچه زودتر و پیش از نابودی خودخواسته و یا خطرات برخورد احتمالی سیارک‌ها، زمین را برای همیشه ترک کنند.نظر شما چیست؟آیا ناسا در این ماموریت موفق میشود؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : busincsslnsidcr

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " ماموریت سفر انسان به مریخ در سال ۲۰۳۳ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی