سفر انسان به مریخ و استعمار آن‌

هدف از این سفر بین سیاره‌ای، ایجاد تمدنی انسانی در مریخ است.

ایلان ماسک که مالک شرکت‌های تسلا موتورز و اسپیس ایکس و بنیان‌گذار سرویس پرداخت پی‌پال است، سال گذشته جزئیات برنامه‌ی ارسال انسان به مریخ را ارائه داده بود. او هم‌اکنون در مقاله‌‌‌ای، چگونگی اجرای این برنامه را برای سفرهای بین سیاره ای و ایجاد تمدن انسانی در سیاره سرخ، توضیح داده است. او در حال‌ حاضر مدیرعامل و مدیرفنی اسپیس ایکس و مدیرعامل و طراح محصولات تسلا موتورز است. او نه تنها یک کارآفرین، بلکه یک مخترع و مبتکر نیز است.

او شرکت اسپیس ایکس را در سال ۲۰۰۳ و با رویای بزرگ ایجاد تمدن انسانی در مریخ راه‌اندازی کرد و به‌نظر می‌رسد همه چیز برای تحقق این هدف محقق شده است. با مشاهده‌ی پرسش و پاسخ‌های اکانت Reddit ایلان ماسک، می‌توان نتیجه گرفت که او قصد دارد میلیون‌ها انسان را در طی ۷ مرحله‌ی ویژه به مریخ اعزام کند.

طی دوسال آینده، دراگون ۲ را که وسیله‌ای دارای نیروی پیشران است ارسال خواهیم کرد و ممکن است ماموریت دراگون دیگری را هم در سال ۲۰۲۰ به انجام برسانیم. ما قصد داریم با ارسال کپسول دراگون به مریخ، چگونگی فرود محموله‌های بزرگ روی مریخ را آزمایش کرده و به پتانسیل منابعی چون آب و محل‌‌های فرود بالقوه پی ببریم و در نهایت راه را برای ارسال سفینه اصلی باز کنیم.

موتور Raptor بالاترین میزان فشار را در میان موتورهای ساخته شده تا الان خواهد داشت و باید برای تامین سوخت خود اکسیژن و متان را تغلیظ کند. فضاپیماهایی که این موتور را در خود خواهند داشت ظرفیت حمل ۱۰۰ مسافر را دارند و باید آنقدر زیاد باشند تا هر بار تعداد کافی از افراد به این سیاره انتقال داده شوند و در نهایت بعد از چندین دهه ۴ میلیون نفر روی مریخ مستقر شوند. مدیر عامل اسپیس ایکس قبلا نشان داده بود که موتور راپتور، ۲ میلیون و ۲۲۴ نیوتون نیروی پیشران فراهم می‌کند.

این میزان نیرو تقریبا به اندازه موتورهای اصلی شاتل فضایی است. راپتور به جای نفت سفید از متان مایع استفاده خواهد کرد. به‌‌گفته‌ی ایلان ماسک هدف ایجاد شهری خودکفا است که تنها پایگاهی دورافتاده نباشد بلکه بتواند تبدیل به سیاره‌ای خودکفا گردد؛ اما چرا مریخ؟ مریخ به این دلیل مناسب است که اندازه آن به زمین شباهت زیادی دارد.

ماسک به سیاره زهره (ناهید) اشاره کرد که اساسا مملو از اسید است؛ اقمار مشتری و زحل می‌توانند عملی باشند اما فاصله‌ی آنها از زمین بسیار دور است. ایلان ماسک در خلال سخنرانی‌اش در کنفرانس بین‌المللی فضانوردی در مکزیک گفته بوده که ۲ راه پیش روی انسان است، ماندن در زمین و تسلیم انقراض شدن، و یا استعمار سیارات دیگر.نظر شما چیست؟

1+
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ncwatlas

بدون دیدگاه برای پست " سفر انسان به مریخ و استعمار آن‌ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی