نقد گیم نارنیا

نارنیا:نارنیا دنیایی است که در آن حیوانات سخن می‌گویند، جادو امری رایج است و خوبی به جنگ با بدی می‌رود. داستان آفرینش نارنیا در روز نخست با آواز اصلان شیر و سخنگو شدن حیوانات با جادوی او در کتاب خواهر زاده جادوگر و داستان پایان آن در کتاب آخرین نبرد آمده‌است.نارنیا یک بازی ویدیویی که از ۷ رمان و خیال پردازی سی اس لوئیس برای کودکان که در ایران به ماجراهای نارنیا نام دارد. این مجموعه، شخصیت‌ها و ایده‌هایی از اساطیر یونانی و رومی و همچنین افسانه‌های کهن بریتانیا و ایرلند را به کار گرفته‌است.

داستان:سرگذشت نارنیا ماجرای کودکانی را نقل می‌کند که نقش اصلی را تاریخچهٔ دنیای نارنیا بازی می‌کنند. در هر کتاب از این مجموعه (به جز اسب و آدم کش) کودکانی از دنیای ما به صورت جادویی به نارنیا منتقل می‌شوند. جایی که از آن‌ها خواسته می‌شود تا به اصلان شیر کمک کنند تا از پس بحران در دنیای نارنیا برآید.

شخصیت ها:

پیتر ـ سوزان ـ ادموندو لوسی ای ن چهار کودک که از قسمت اول از کمد به کایر پاراول می روند.

اصلان : او در هفت کتاب نارنیا به عنوان یک نقش مهم حضور دارد . او یک شیر سخن گوست که در نارنیا به عنوان یک پادشاه شناخته می شود او دارای شخصیتی مهربان و عاقلانه است و یک راهنمای دلسوز برای شخصیت های نارنیا می باشد.

استاس اسکراب: او در کتاب سوم(کشتی سپیده پیما)وارد داستان می شود . او در اغاز دارای شخصیتی واقع گرا می باشد و اعتقادی به نارنیا ندارد ولی بعداً به طور اتفاقی وارد نارنیا شده و ان را باور میکند. وی در کتاب صندلی نقره ای نقش اصلی داستان را ایفا می کند.

جیل پل:وی توسط استاس در کتاب صندلی نقره ای به نارنیا راه پیدا می کند.جیل هم کلاسی و همسایه ی استاس می باشد و در کتاب اخرین نبرد نیز حضور دارد

دیگوری:او تنها در کتاب خواهر زاده جادوگر حضور دارد و اولین انسان می باشد که در نارنیا حضور پیذا می کند.

پولی پلامر: او همسایه و دوست دیگوری است که توسط شعبده باز ستمکار به کمک یک حلقه وارد نارنیا می شود. پولی و دیگوری تنها شاهدان ایجاد نارنیا توسط اصلان هستند.

پرنس کاسپین : او در دومین کتاب حضوری فعال دارد که تاج و تخت خود را توسط عموی خود از دست داده و به کمک خانواده پونسی دوباره تاج و تخت خود را پس می گیرد

جادیس(جادوگر سپید): او که یکی از مخالفان مهم نارنیا می باشد در کتاب خواهر زاده جادوگر وارد نارنیا شده و عامل یخ زدن نارنیاست و در کتاب شیر کمد جادوگر توسط اصلان در جنگ کشته می شود

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " نقد گیم نارنیا "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی