به دنبال شبیه ساز لئوناردو داوینچی

دانشمندان در پی شبیه سازی لئوناردو داوینچی به عنوان یکی از نوابغ علمی و هنری دوره رنسانس هستند. د، دانشمندان اتفاق نظر دارند که با استفاده از تکنیک‌های شبیه‌سازی، می‌توان بسیاری از شخصیت‌های تاریخی را به دنیا بازگرداند! تصور کنید که ما بتوانیم با تولد دوباره‌ی شخصیت‌های برجسته‌ای همچون نیکولا تسلا یا لئوناردو داوینچی به عنوان نوابغی از علم و هنر، بسیاری از مشکلات امروزی بشر را حل کنیم. لئوناردو داوینچی دانشمند، نقاش، مجسمه‌ساز، معمار، موسیقی‌دان، ریاضی‌دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین‌شناس، نقشه‌کش، گیاه‌شناس و نویسنده ایتالیایی در دوره رنسانس بود. او را صاحب یکی از درخشان‌ترین اذهان تاریخ بشریت می‌شناسند؛ چرا که ایشان از بسیاری از مردمان زمان خود جلوتر بوده و با دستاوردهای چشم‌گیر در زمینه‌های علمی و هنری، به عنوان یک نابغه‌ی جامع معرفی می‌شود. با وجود آنکه داوینچی اختراع‌های متعددی را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده است، همچنان بسیاری از مردم، در درجه‌ اول او را به عنوان یک نقاش ماهر می‌شناسند. نقاشی معروف لئوناردو داوینچی در سال ۱۴۹۰ میلادی با عنوان شام آخر ، یکی از اسرارآمیز‌ترین آثار هنری در سراسر جهان به شمار می‌رود. نقاشی شام آخر ، به عنوان یک نقاشی مذهبی، بیشترین تعداد تکثیر را به خود اختصاص داده است.

چندی پیش، گروهی از مورخان ایتالیایی نیز از کشف عتیقه‌هایی قدیمی از داوینچی خبر دادند. گفته می‌شود که با مطالعه و بررسی این آثار، به DNA این نابغه‌ی عصر رنسانس دسترسی پیدا کرد. اگر چنین چیزی واقعیت داشته باشد، جامعه‌ی امروز بشری قادر خواهد بود از رموز اسرارآمیز این نابغه‌ی کهن پرده‌برداری کرده و حتی با شبیه سازی لئوناردو داوینچی ، امکان تولد دوباره‌ی او را محیا سازد!

با توجه به گزارشی از سوی دانشمندان دانشگاه یوتا ، شبیه‌سازی یک ارگانیسم، نیازمند استفاده از یک ژن است؛ بدین ترتیب دانشمندان قادر خواهند بود توالی DNA را دوباره‌سازی کنند. از سال ۲۰۱۶، کارشناسان با بررسی نقاشی‌ها و یادداشت‌های بر جای مانده از این نابغه‌ی عصر رنسانس، در پی شبیه سازی لئوناردو داوینچی هستند. با کشف مو و یا بقایای پوست داوینچی، استخراج DNA او امکان‌پذیر خواهد بود. چنین اکتشافی، به دانشمندان اجازه می‌دهد به برخی از ویژگی‌های فیزیکی داوینچی از جمله: رنگ چشم، ضخامت پوست و وضعیت ظاهری صورت او دست پیدا کنند. لئوناردو داوینچی در سال ۱۵۱۵ به خدمت فرانسوا درآمد و در خانه‌ای ییلاقی در کلوس لوس  در نزدیکی اقامتگاه سلطنتی جای گرفت. او سرانجام در دوم می ماه سال ۱۵۱۹ در کلوس لوس درگذشت.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt-codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " به دنبال شبیه ساز لئوناردو داوینچی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی