دادستان های کره به دنبال دستگیری نایب رییس سامسونگ

بازجویی ۱۵ ساعته روز دوشنبه از لی جائه-یونگ دفتر دادستان ویژه کره جنوبی مجددا تلاش‌ها برای دریافت حکم دستگیری نایب رییس سامسونگ را از سر گرفته و جائه-یونگ را یکی از متهمان اصلی در پرونده رشوه‌خحدود یک ماه پیش بود که بعد از کشمکش‌های فراوان میان اعضای سیاسی و مقامات حقوقی، حکم بازداشت جائه-یونگ توسط دادگاه مرکزی سئول رد شد. اما دادستان‌های کره جنوبی این موضوع را قبول نکرده و به جمع‌آوری مدارک بیشتر برای دستگیری او ادامه دادند.

در مورد ارتباط جائه-یونگ با این رسوایی مالی بزرگ که سال گذشته کشف شد، به‌نظر نایب رییس سامسونگ در جایگاهی که به عنوان مدیر بالفعل این شرکت فعالیت دارد، در پرداخت‌های انجام‌شده به چند ارگان مرتبط با دوست رییس جمهور یعنی چوی سون-سیل دخالت داشته است. همچنین به‌گفته دادستان‌ها، رشوه‌های جائه-یونگ با ادغام دو شرکت وابسته سامسونگ، “S&T Corp” و c i n در سال ۲۰۱۵ مستقیما مرتبط بوده است.

بعد از افشا شدن این رسوایی مالی و به‌دنبال ناراحتی مردم و تظاهرات بسیار، رییس جمهور کره جنوبی، پارک گئون-هه از قدرت خلع شد و حالا در انتظار رای نهایی دادگاه است.
دادگاه سئول، روز پنجشنبه در مورد دستگیری نایب رییس سامسونگ تصمیم خواهد گرفت

اگرچه برنامه‌ها و فعالیت‌های عادی سامسونگ با دستگیری جائه-یونگ مختل نمی‌شود، اما جای خالی او به عنوان مدیر این شرکت بزرگ در طول زمان باعث بروز مشکلات متعدد خواهد شد؛ موردی که می‌توان آن را یکی از دلایل اصلی دادگاه ویژه سئول برای مخالفت با درخواست دادستان‌های کره‌ای در نظر گرفت.

قرار است روز پنجشنبه، دادگاه مرکزی سئول طی جلسه‌ای در رابطه با دستگیری نایب رییس سامسونگ تصمیم بگیرد.واری اخیر کره جنوبی اعلام کرده است.یکی از دادگاه های محلی کره جنوبی حدوده ده روز قبل اعلام کرد که نیازی به دستگیری آقای لی نیست ولی او تا زمان پایان یافتن پرونده نمی تواند از کشور خارج شود.

این خبر، آخرین اطلاعاتی بود که در رابطه با پرونده رسوایی خانم پارک (رئیس جمهوری کره جنوبی) که به اعلام جرم علیه وی منجر شد، به دست آمد.

محض اطلاع شما باید بگوییم «لی جائه یونگ» که هم اکنون سکان هدایت سامسونگ را بر عهده دارد، ظاهرا ۳۶ میلیون دلار را از شرکت های تابعه سامسونگ به دو موسسه ای تزریق کرده که توسط دوست صمیمی خانم پارک یعنی چوی-سون-سیل تاسیس شده بودند

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " دادستان های کره به دنبال دستگیری نایب رییس سامسونگ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی