سفر فضانوردان ژاپنی به ماه

کاوش‌های هوافضای ژاپن، انسان‌ دوباره پا به ماه می‌گذارد. گفته می‌شود که سفر فضانوردان ژاپنی به ماه در سال ۲۰۳۰ انجام خواهد شد.با گذشت ۴ دهه از آخرین حضور انسان در کره ماه ، دیگر هیچ سفری به این قمر انجام نگرفت. یار دیرینه زمین، میلیون‌ها سال است که در مدار سیاره مادری‌مان در حال چرخش بوده و ما انسان‌ها سرانجام توانستیم به لطف ماموریت‌های آپولو بر روی آن قدم بگذاریم. ماموریت آپولو ۱۷، آخرین پروژه سفر انسان به ماه بود که در سال ۱۹۷۲ میلادی انجام گرفت.

سفر انسان به مریخ، پروژه‌ای بزرگ و بسیار مهم است. از این رو ناسا قصد دارد ماموریتی مشابه و نزدیک‌تر به کره زمین را در ابتدا مورد آزمایش قرار دهد تا تکنولوژی مورد نیاز برای ماموریت‌ سفر به مریخ را مورد بررسی قرار دهد. در سال ۲۰۱۹، یک کپسول Orion بدون سرنشین به ماه سفر کرده و سپس به زمین باز‌می‌گردد. ماموریت بعدی که همراه با گروهی از سرنشینان فضایی انجام می‌شود، در سال ۲۰۲۱ به اجرا درخواهد آمد. پس از آن، ناسا قصد دارد که ایستگاهی فضایی جدیدی را در کره ماه با نام دروازه فضایی عمیق و با هدف گسترش سفرهای فضایی احداث نماید.

به کمک این پروژه فضایی، آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن امیدوار است که در این ایستگاه، جایگاهی برای خود به دست آورد و پرچمدار ماموریت‌های فضایی آینده باشد. سفر فضانوردان ژاپنی به ماه را می‌توان به عنوان شروعی بر پروژه‌های فضایی بسیار بزرگ در آینده به شمار آورد.سازمان‌های فضایی اروپا، روسیه و چین قصد دارند تا در اوایل ۲۰۳۰، ماموریت‌های خود را برای سفر به ماه به اجرا درآورند. اما اگر این ماموریت با موفقیت به اجرا درآید، فضانوردان ژاپنی اولین کسانی هستند که بعد از چندین دهه بر سطح ماه قدم می‌گذارند.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ncwatlas

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " سفر فضانوردان ژاپنی به ماه "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی