قیمت اینترنت کاهش یافت

محمدجواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات در مراسم اعطای جایزه کیفیت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که با تلاش‌های صورت گرفته و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی لازم، قیمت اینترنت کاهش پیدا کرده و نرخ هر گیگابایت اینترنت بر مبنای تکنولوژی ای دی اس ال از ۳۶۰۰ تومان به ۱۴۰۰ تومان رسیده است.

به گفته معاون وزیر ارتباطات، با وجود تلاش‌هایی که انجام شد و به کاهش قیمت اینترنت انجامید، هنوز هم جایگاه ایران در سطح منطقه نیازمند اصلاح است. آذری جهرمی در ادامه عنوان کرد که در سال ۱۳۹۲ نرخ اینترنت به ازای هر گیگابایت در تهران ۳ هزار و ۶۰۰ تومان بود که اکنون این رقم به ۱۴۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است. در شهرستان‌ها نیز قیمت هر گیگابایت اینترنت ای دی اس ال حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود که حال به ۹۰۵ تومان رسیده است.

تخفیف برای مشترکان اینترنت

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به این که شبکه ملی اطلاعات و سرویس‌های بومی باعث ایجاد بیش از ۱۳۰ هزار فرصت شغلی در این بخش شده، از توافق شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران و کاهش ۲۰ درصدی نرخ پهنای باند برای انتقال محتوای داخل کشور خبر داد. آذری جهرمی همچنین تاکید کرد که ایجاد بازار مصرف محتوا در داخل کشور به تولیدات داخلی بستگی دارد و برای توسعه‌ی این بازار باید کیفیت سرویس‌های قابل ارائه به مشترکان را ارتقا دهیم.حالا با این اوضاع آیا مشترکان ای دی اس ال بیشتر خواهند شد؟ نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " قیمت اینترنت کاهش یافت "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی