فروش سال قبل هواوی چگونه بود؟

سامسونگ و اپل به عنوان غول‌های دست نیافتنی در بازار گوشی های هوشمند، هواوی در رده سوم بزرگترین فروشندگان موبایل قرار دارد. هواوی کار خود را با ارائه محصولاتی اقتصادی آغاز کرد و در افزایش قدرت کاربران جهانی برای خرید گوشی های هوشمند نقش مهمی داشت. اکنون، این شرکت علاوه بر محصولات اقتصادی، پرچمداران گران قیمتی را نیز عرضه می‌کند که برخی از آن‌ها در کشور ما، حتی تا دو میلیون تومان قیمت دارند. با در نظر گرفتن این روند، وضعیت فروش هواوی در سال ۲۰۱۶ چگونه بوده است؟

فروش بیشتر سود کمتر

سال گذشته میلادی، با در نظر گرفتن صادرات این شرکت به ایالات متحده آمریکا و کشورهای غربی، هواوی ۱۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند. اگرچه با در نظر گرفتن این تعداد، شاهد رشد میزان فروش هواوی از نظر تعداد به میزان ۳۲ درصد هستیم، اما روند نزولی سود خالص به دست آمده توسط این شرکت، در مقایسه با سال‌های قبل کاهش یافته و در سال ۲۰۱۶ به ۴ درصد رسیده است. به عبارت دیگر سرعت رشد سودآوری، با وجود بهبود فروش هواوی در سال ۲۰۱۶ ، کاهش یافته است. اکنون حاشیه سود این شرکت با ۳ درصد کاهش به ۹ درصد رسیده است.

شاید به نظر برسد دلیل این امر، قیمت ارزان گوشی های تولیدی هواوی است، اما در حقیقت باید بخش محصولات مصرفی شرکت را مقصر این اتفاق دانست، چرا که حاشیه سود آن کمتر از دیگر قسمت‌ها بوده است. در حالت عادی این اتفاق نباید تاثیر خاصی بر روی میزان سوددهی کلی یک شرکت بگذارد، اما به لطف بهبود وضعیت فروش هواوی در سال ۲۰۱۶ ، بخش محصولات مصرفی سهم بیشتری از سرمایه کلی ۷۵٫۱ میلیارد دلاری این شرکت را به خود اختصاص داده و اهمیت آن در کسب و کار بیش از پیش افزایش یافته است.نظر شما در این باره چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : phoncarcna

بدون دیدگاه برای پست " فروش سال قبل هواوی چگونه بود؟ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی