تونل های مخفی زیر هرم ماه

باستان‌شناسان به تازگی موفق به کشف تونل های مخفی زیر هرم ماه به عنوان یکی از اهرام موجود در شهر باستانی تئوتیئواکان شده‌اند.

اهرام اسرارآمیز، محدود به مصر نیست و تقریبا در نقاط مختلفی از قاره‌های سراسر جهان می‌توان نمونه‌هایی از آن را مشاهده کرد. شهر باستانی تئوتیئواکان یک مکان باستانی بسیار بزرگ در مکزیک است که بزرگ‌ترین هرم‌های موجود در جهان را در خود جای داده که یکی از این اهرام باستانی ، هرم ماه است که اخیرا باستان‌شناسان به اکتشافی بی‌سابقه در مورد آن دست یافته‌اند. به عقیده کارشناسان، تونل های مخفی زیر هرم ماه در واقع به تقلید از عالم مردگان احداث است!

به گزارش موسسه ملی انسان‌شناسی و تاریخ مکزیک و دانشگاه خود مختار ملی مکزیک، باستان‌شناسان با اسکن‌های دقیق از وجود یک تونل زیرزمینی از میدان ماه تا هرم ماه خبر دادند. کارشناسان معتقدند که یافته‌های اخیر نشان می‌دهد که تونل های مخفی زیر هرم ماه در واقع عضوی از یک شبکه تونلی بسیار بزرگ‌تر هستند. کشف این تونل‌ها، با استفاده از توموگرافی مقاومت ویژه الکتریکی به عنوان یکی از تکنیک‌های تصویربرداری از بناهای زیرسطحی انجام گرفته است.

ورونیکا اورتگا به عنوان یکی از کارشناسان حاضر در این تیم تحقیقاتی معتقد است که تونل های مخفی زیر هرم ماه احتمالا با هدف تقلید از عالم مردگان حفر شده‌اند. در واقع مردمان باستانی این منطقه معتقد بودند که با حفر این تونل‌ها، می‌توانند از عالم اموات و خلق دوباره زندگی، غذا و گیاهان تقلید کنند!

دانشمندان امیدوار هستند که در آینده‌ای نزدیک، با بررسی‌های دقیق‌تر از ویژگی‌ها و اهداف این تونل‌ها مطلع شوند. هنوز مشخص نیست که تونل کشف شده، در حالت واقعی خود قرار دارد و یا محتویات آن پیش‌تر مورد غارت قرار گرفته‌ است؛ چرا که برخی دیگر از تونل‌های شهر باستانی تئوتیئواکان، در گذشته مورد غارت قرار گرفته‌اند.

کارشناسان معتقد هستند که کشف تونل های مخفی زیر هرم ماه می‌تواند آغازگری بر اکتشافات بعدی در این شهر باستانی باشد؛ چرا که بررسی تغییرات موجود در خاک این منطقه، به دانشمندان اطمینان خاطر داد که تونل‌های بسیار بیشتری در این منطقه مدفون هستند.

شهر باستانی تئوتیئواکان یکی از معروف‌ترین مکان‌های باستان‌شناسی در سراسر کره زمین به شمار می‌رود. این شهر در ۴۵ کیلومتر مکزیکوسیتی قرار داشته و یکی از مهم‌ترین مکانی‌های باستانی در آمریکا است.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt_codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " تونل های مخفی زیر هرم ماه "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی