بلاخره مدیر عامل سامسونگ متهم شد

طی ماه‌های گذشته دادستان‌های کره جنوبی به دنبال دریافت حکم دستگیری مدیر عامل سامسونگ یعنی جی وای لی بودند که بعد از تلاش‌های فراوان، سرانجام به خواسته خود رسیدند و از روز گذشته نیز دادگاه رسیدگی به جرایم او آغاز شده است.

برگذاری دادگاه از روزه گذشته

پیشتر دادستان‌های کره‌ای چندین بار با بازداشت موقت مدیر عامل سامسونگ، او را مورد بازجویی قرار داده بودند. اما روز گذشته لی دستبند به دست همراه با چهار نفر دیگر از مدیران رده بالای این شرکت در دادگاه مرکزی سئول حاضر شد و بابت اتهاماتی همچون رشوه‌خواری، شهادت دروغ، اختلاس و داشتن نقشی کلیدی در رسوایی مالی رییس جمهور کره جنوبی، پارک گون هه مورد محاکمه قرار گرفت.

سال ۲۰۱۴ و به دنبال حمله قلبی مدیر عامل سامسونگ، لی کان هی و بستری شدن او در بیمارستان، فرزندش جی وای لی سکان هدایت شرکت را در دست گرفت. اما با رسوایی مالی رییس جمهور کره جنوبی، دادستان‌ها به او در رابطه با پرداخت رشوه ۳۶ میلیون دلاری به دوست صمیمی رییس جمهور، چوی سون سیل و ارتباطش با حمایت صندوق ملی بازنشستگی از ادغام شرکت‌های تابعه سامسونگ در سال ۲۰۱۵ مشکوک شده و او را مورد بازجویی قرار دادند. اگرچه این اقدامات به منظور تسهیل در انتقال مالکیت شرکت از پدر به پسر انجام شده بود، اما در اواخر ماه بهمن گذشتهجی وای لی به زندان افتاد.نظر شما در مورد این موضوع چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : phoncrcna

بدون دیدگاه برای پست " بلاخره مدیر عامل سامسونگ متهم شد "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی