فیلتر شدن هزاران کانال تلگرام مربوطه به داعش

هر کانال تلگرام مربوط به داعش به محض رویت توسط شرکت سازنده این برنامه فیلتر می‌شود. فیلتر تمامی کانال های تلگرام داعش مدت‌هاست در دستور کار قرار دارد.

پیام‌رسان‌هایی که در آن‌ها از رمزنگاری بسیار پیشرفته استفاده می‌شود، گاهی مورد سو استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه‌ای از این پیام‌رسان‌ها می‌توان به تلگرام اشاره کرد. پیام‌‎هایی که در گفتگوی مخفیانه این برنامه رد و بدل می‌شوند، بعد از مدت زمانی مشخص پاک شده و هیچ رد و اثری از آن‌ها باقی نمی‌ماند. از آنجایی که امکان ضبط و کنترل سرى گفتگوهای این‌‎چنینی وجود ندارد، گروه‌های تروریستی مختلفی از جمه داعش به استفاده از این پیام‌رسان روی آورده‌اند.

رفته رفته کشورهای بیشتری درباره استفاده گروه‌های تروریستی از تلگرام به خاطر قابلیت ایجاد کانال در آن و همچنین رمزنگاری پیشرفته، ابراز نگرانی می‌کنند. چند روز پیش، به دستور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسخه وب تلگرام اندونزی فیلتر شد. این وزارت‌خانه دولت اندونزی تهدید کرد به زودی خود اپلیکیشن را نیز فیلتر خواهد کرد. دلیل این کار، گسترش تبلیغات تروریستی عنوان شده است.

روسیه یکی دیگر از کشورهایی است که دل خوشی از دست تلگرام ندارد. اگرچه حدود سه ماه از حمله تروریستی سن پترزبورگ و کشته‌شدن پانزده شهروند می‌گذرد، اما به عقیده دولت روسیه، تلگرام مقصر اصلی این قضیه است.پاول دورف به عنوان بنیان‌گذار و مدیر عامل تلگرام، از اینکه دولت اندونزی فیلتر کردن تلگرام را عملی ضروری دیده است ابراز ناراحتی کرد. وی اعلام کرد تیم پشتیبانی تلگرام، تمامی کانال های گروه های تروریستی که دولت اندونزی گزارش کرده را حذف کرده است. اکنون تلگرام در حال گردآوری تیمی آشنا به فرهنگ و زبان اندونزی است. به عقیده این شرکت، فرآیند حذف هر کانال تلگرام مربوط به داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، با این کار سریعتر انجام می‌شود.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : phoncarcna

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " فیلتر شدن هزاران کانال تلگرام مربوطه به داعش "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی