استخراج منابع ماه با رباط های شرکتهای فضایی

مون اکسپرس به عنوان یک شرکت فضایی خصوصی از برنامه خود برای ساخت ربات‌های مخصوص و ارسال آن‌ها به فضا برای استخراج منابع ماه خبر داد.

مون اکسپرس امروز رسما اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، پایگاهی را در قطب جنوب کره ماه خواهد ساخت. قرار است در این پایگاه، ربات‌هایی مستقر شوند که به منظور استخراج منابع ماه مورد استفاده قرار می‌گیرند. گفته می‌شود کلاس جدیدی از ربات‌ها برای این هدف ساخته خواهد شد که این شرکت فضایی خصوصی، نام MX Robotic Explorers را بر روی آن گذاشته است.

این ربات‌ها می‌توانند بر روی سطح ماه فرود آمده و محموله‌های ارسالی را به تنها قمر کره زمین برسانند. سپس آن‌ها مشغول استخراج منابع ماه می‌شوند؛ منابعی که می‌توانند مواد معدنی بسیار گران‌بها و باارزشی را به زمین برگرداند.

اولین ربات شرکت مون اکسپرس MX-1E نام داشت که می‌توانست تا ۳۰ کیلوگرم بار مصرفی را به سطح ماه منتقل کند. اکنون این شرکت خصوصی تصمیم دارد تا راکت خود را برای حمل نسل جدید این ربات‌ها در آینده‌ای نه چندان دور از نیوزلند به فضا پرتاب کند. این شرکت همچنین تا چند سال دیگر، فضاپیمایی را می‌سازد که توانایی حمل بار بیشتر و انجام وظایف بیشتری را خواهد داشت. علاوه بر آن با این ایده، امکان بازگرداندن مواد معدنی استخراج شده توسط ربات‌ها به زمین فراهم خواهد شد.تاکنون شرکت مون اکسپرس هیچ اطلاعاتی در مورد تکنولوژی مورد استفاده برای استخراج منابع ماه ارائه نداده است. با توجه به این که قرار است این پروژه تا سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی سه سال آینده اجرایی شود، قطعا شرکت مون اکسپرس کار سختی برای انجام آن خواهد داشت.نظرشما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ubcrgizmo

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " استخراج منابع ماه با رباط های شرکتهای فضایی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی