استخراج مواد معدنی از شهاب سنگ ها

چینی‌ها برنامه بلندپروازانه‌ای برای مقاصد فضایی خود دارند و به دنبال استخراج مواد معدنی از شهاب سنگ ها هستند. آن‌ها برای این کار باید شهاب سنگ ها را به مدار ماه بفرستند.

سازمان فضایی چین از جدیدترین برنامه فضایی خود پرده‌برداری کرد. این کشور آسیای شرقی قصد دارد در فضا شهاب سنگ شکار کند و به مدار ماه بفرستد و در مرحله بعد مواد معدنی را از این شهاب سنگ ها استخراج کنند. یی پیجیان، مدیر و طراح برنامه فضایی چین موسوم به «اکتشاف در ماه» در این باره اظهار کرد که هدف اصلی در این پروژه، بررسی فلزات و مواد معدنی شهاب سنگ و استفاده از آن به عنوان زیربنای ایستگاه فضایی است.

اولین گروه از فضاپیماهای جستجوگر شهاب سنگ به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۰ میلادی آغاز به کار خواهند کرد. بر اساس این برنامه، یک فضاپیما سطح شهاب سنگ را مورد هدف قرار داده و چند تقویت‌کننده موشکی را به سمت آن پرتاب می‌کند. سپس این شهاب سنگ ها به مدار ماه فرستاده می‌شوند و ربات ها نیز مسئولیت جستجو و استخراج مواد معدنی از شهاب سنگ ها و ارسال آن‌ها به زمین را بر عهده می‌گیرند.

یی پیجیان پیش‌بینی کرد که چین حداقل تا ۴۰ سال آینده بتواند تکنولوژی و زیربنای لازم برای جستجو و کاوش شهاب سنگ ها را بسازد. مدیر پروژه اکتشاف در ماه همچنین اشاره کرد که شهاب سنگ های نزدیک زمین حاوی درصد زیادی از فلزات گران‌بها و ارزشمند هستند و این امر، هزینه بسیار زیاد و ریسک مالی پروژه مذکور را توجیه خواهد کرد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ncws-disccovcr

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " استخراج مواد معدنی از شهاب سنگ ها "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی