مصرف بیش ازحد حافظه رم در گوگل کروم

مرورگر گوگل کروم  به سرعت توانست در مدت کوتاه به موفقیت چشم‌گیر دست پیدا کند و حالا از جمله قدرتمندترین ابزارهای وب‌گردی در پلتفرم رایانه و موبایل به شمار می‌رود. گوگل معمولا در طراحی و عرضه سرویس‌های رایگان، پیشرفته و کارآمد، عملکرد بسیار خوبی دارد و مرورگر اختصاصی آن نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال همه کاربران از مشکل مصرف بیش از حد حافظه رم در گوگل کروم خسته شده‌اند.

بازخورد کاربران در این زمینه تا حدی بالا بود که خود گوگل دست به کار شد و راهکارهایی را جهت حل مشکل مصرف بیش از حد حافظه رم در گوگل کروم مطرح کرد.

مقدار رم اشغالی توسط گوگل کروم

در اولین قدم بهتر است میزان حافظه رم اشغالی توسط این مرورگر محبوب را مورد بررسی قرار دهیم؛ شاید اصلا مرورگر کروم چنین مشکلی را برای شما ایجاد نکرده باشد و دلیل افت سرعت، برنامه دیگری باشد. برای این کار دو راه پیش رو داریم. اولین راه، بخش Windows Task Manager است؛ بدین منظور در نوار ویندوز کلیک راست کرده و به بخش مربوطه مراجعه کنید. در اینجا میزان حافظه رم اشغالی توسط تمامی بخش‌های ویندوز مشاهده می‌شود.

اما اگر می‌خواهید بررسی و تفحص خود را دقیق‌تر کرده و میزان رم اشغالی سایت‌ها، افزونه‌ها و یا پلاگین‌ها را مشخص کنید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش Task Manager مرورگر کروم بروید. بدین منظور منوی اصلی مرورگر را باز کرده و به ترتیب به بخش More Tools > Task Manager بروید. همچنین میانبر کیبورد Shift + Escape یک راه دیگر جهت باز کردن این بخش به شمار می‌رود.

بستن موقت تب های مرورگر

اولین گام در حل مشکل مصرف بیش از حد حافظه رم در گوگل کروم ، بستن تب‌ها است. در این زمینه می‌توانید از افزونه‌های مختلف جهت مسدود‌سازی اشغال رم توسط تب‌های غیر فعال بهره گیرید. همچنین ابزار پیش‌فرض Tab discarding در کروم به همین منظور طراحی شده است.

غیر فعال نمودن تمامی تب ها

یکی دیگر از راه‌های حل مصرف بیش از حد حافظه رم در گوگل کروم استفاده از افزونه کاربردی است. این افزونه تمامی تب‌های فعال پنجره کروم را به جز یک مورد غیرفعال می‌کند. بدین منظور باید به تب اصلی و مورد نظر خود بروید و با زدن دکمه مربوط به افزونه، دیگر تب‌ها به صورت موقت غیر فعال می‌شوند.

فراموش نکردت سایت های مشکل ساز

در حل مشکل مصرف بیش از حد حافظه رم در گوگل کروم برخی سایت‌ها را باید مد نظر قرار دهیم. به روشی که در بالا گفتیم می‌توانید سایت‌هایی که در این زمینه مشکل‌ساز هستند را شناسایی کرده و سپس با مدیریت استفاده از آنها (یا انتخاب سایت‌های جایگزین) مشکل خود را حل کنید.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : makcuscof

بدون دیدگاه برای پست " مصرف بیش ازحد حافظه رم در گوگل کروم "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی