انرژی موجود در قمر تیتان

تامین انرژی در سفرهای فضایی، چالشی بسیار مهم است. به نظر دانشمندان، انرژی موجود در قمر تیتان می‌تواند یک پناهگاه انسانی به اندازه کشور آمریکا را تامین کند!

اگر قرار باشد که ما انسان‌ها روزی زمین را به قصد کلونی‌سازی در سایر کرات جهان ترک کنیم، یکی از مهم‌ترین منابع مورد نیاز برای این ماموریت مسئله تامین انرژی است. دانشمندان با مطالعات جدید خود بر روی بزرگ‌ترین قمر سیاره زحل، به این نتیجه رسیده‌اند که قمر تیتان یکی از بهترین انتخاب‌های انسان برای آینده سفرهای فضایی است.

در واقع مقدار انرژی موجود در قمر تیتان به اندازه‌ای است که می‌تواند انرژی مورد نیاز برای روشن نگاه داشتن چراغ‌ خانه‌های مردمان ایالات متحده آمریکا را تامین کند! دانشمندان بر این باورند که ساخت پناهگاه انسانی در قمر تیتان تا حد بسیاری مقرون به صرفه است؛ چرا که در این قمر به انتخاب‌هایی همچون تولید برق به کمک انرژی هسته‌ای، باد، خورشید و یا حتی انرژی آبی دسترسی داریم.

دانشمندان معتقد هستند که با حل شدن چالش‌های موجود در سفرهای فضایی، به زودی انسان‌ها قادر خواهند بود سفرهای فضایی خود را با سرعت و امنیت بسیار بیشتری انجام دهند. در چنین حالتی، سفر به بزرگ‌ترین قمر سیاره زحل به علت مقدار انرژی موجود در قمر تیتان، یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای کلونی‌سازی در منظومه شمسی خواهد بود.

البته ساخت این پناهگاه انسانی در قمر تیتان می‌بایست از نظر تامین انرژی مقرون به صرفه باشد؛ چرا که این قمر تا زمین ۱٫۳ میلیارد کیلومتر فاصله دارد. از طرفی لازم است این موضوع را نیز مدنظر داشته باشیم که ساخت چنین پناهگاهی، می‌تواند به عنوان دروازه‌ای برای سفرهای فضایی عمیق‌تر نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ربات‌های اکتشافی برای حضور در قمر تیتان، قادرند از انرژی هسته‌ای و فروپاشی‌های رادیواکتیو برای تامین انرژی خود استفاده کنند. انرژی موجود در قمر تیتان ، برای ساخت پناهگاه انسانی در این قمر نیز کافی‌ست؛ به شرط آنکه با احداث کارخانه در تیتان، عناصر و مواد مفید آن را استخراج کنیم.

در حال حاضر، وضعیت سطحی این قمر به طور دقیق مشخص نیست؛ از این رو امکان بهره‌گیری از سوخت اتمی در قمر تیتان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.در قمر تیتان، مقادیر بسیاری از متان به صورت مایع و گاز یافت می‌شود. از این مورد می‌توان برای تامین سوخت راکت‌های فضایی و همچنین انرژی آبی استفاده کرد. وجود دریاهای کم عمق و کمبود بارش باران در این قمر بدان معناست که در بزرگ‌ترین قمر سیاره زحل، خبری از رودخانه‌ها نیست؛ اما انرژی جزر و مدی می‌تواند به عنوان گزینه‌ای قابل توجه مورد بررسی قرار گیرد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : scicnccalcrt

بدون دیدگاه برای پست " انرژی موجود در قمر تیتان "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی