سیگار الکترونیکی

براساس مطالعات گسترده بر روی نکات مثبت و منفی سیگار الکترونیکی به نظر می‌رسد که این وسیله در ترک طولانی‌مدت سیگار موثر است.

سیگار الکترونیکی نیکوتین مایع را به صورت بخار وارد بدن می‌کند و این ماده مخدر را بدون سوختن تنباکو و تولید قطران (که مملو از مواد شیمیایی سرطان‌زاست) به بدن می‌رساند. با رایج شدن هرچه بیشتر این محصول مطالعات زیادی بر روی تاثیرات آن بر بدن صورت گرفته است. برخی بر این عقیده‌اند که سیگار الکترونیکی نسبت به سیگار عادی بسیار کم‌ضررتر است، با این‌حال خیلی‌ها نگران همه‌گیر شدن این سیگارها و تشویق افراد غیر سیگاری به استفاده از آن‌ها هستند.

حتی اگر سیگارهای الکترونیکی ضرر کم‌تری داشته باشند بازهم بی‌ضرر نیستند؛ براساس تحقیقات به عمل آمده، مواد شیمیایی سرطان‌زا در این سیگارها وجود دارد و دود حاصل از آن باعث بیماری ها می‌شود. جالب است بدانید که جبهه‌گیری‌های صورت گرفته در رابطه با این محصول هم متفاوت بوده است؛ در انگلیس تبلیغات زیادی در رابطه با سیگار الکترونیکی و ترک سیگار به واسطه آن انجام می‌شود، این در حالی است که در کشور آمریکا تمرکز بر روی کنترل بیماری و تشخیص نکات منفی آن‌ است.

مطالعاتی که امروز در ژورنال بی ام جی منتشر شده بر نکات منفی استفاده از سیگار الکترونیکی تمرکز نداشته و به خطر اعتیاد افراد غیر سیگاری نمی‌پردازد، بلکه سیگار الکترونیکی را وسیله خوبی در ترک دائم سیگار می‌داند.

محققان اطلاعات به دست آمده از نظرسنجی‌های مرتبط را از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۵ بررسی کردند و با توجه به پررنگ‌تر شدن نقش سیگار الکترونیکی در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اطلاعات جالبی به دست آورده‌اند؛ این نتایج نشان می‌دهند که ۶۵ درصد استفاده‌کنندگان سیگار الکترونیکی تصمیم به ترک سیگار می‌گیرند، درحالی که تنها ۴۰ درصد از افراد سیگاری به این کار فکر می‌کنند. ۸ درصد از مصرف‌کنندگان سیگار الکترونیکی حداقل به مدت سه ماه موفق به ترک سیگار شدند، اما این میزان برای افراد سیگاری ۵ درصد بوده است. شاید این اختلاف درصدها از نظر شما کم به نظر برسد اما اگر آمار ۱۶۰ هزار نفری را در نظر بگیرید خواهید دید که در این‌جا صحبت از ۳۵۰ هزار نفر اختلاف است.

جامعه آماری این تحقیق، بزرگ‌ترین و کامل‌ترین نمونه موجود در رابطه با سیگار الکترونیکی بوده اما با توجه به این‌که بر پایه یک نظرسنجی شکل گرفته است، از اطلاعات دقیق و موشکافانه برخوردار نیست؛ برای مثال برند سیگار الکترونیکی مناسب در این‌جا آورده نشده و علاوه بر آن اطلاعات به دست آمده، نتیجه قطعی و محکمی در رابطه با کارایی ۱۰۰ درصدی این محصول به دست ما نمی‌دهد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : THCVCRGC

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " سیگار الکترونیکی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی