واقعیت های عجیب هرم مصر

هرم جیزه در مصر ، یکی از آخرین بازمانده‌های عجایب هفتگانه در دنیاست. گفته می‌شود که هرم جیزه (خوفو)، آرامگاه فرعون خوفو از دودمان چهارم بوده است. هرم بزرگ جیزه، یکی از شاهکارهای واقعی‌ست که از آن می‌توان به عنوان یک اثر “شگفت‌انگیز” نام برد. بنابر اظهارات مورخان، هرم جیزه در مصر ، با به کارگیری تعداد ۱۰۰ هزار کارگر در طول ۲۰ سال بنا شده، اما دقت این بنای شگفت‌انگیز به گونه‌ای است که تصور ساخت آن با ابزارهای ساده و سنتی را غیرممکن می‌سازد! بسیاری از کارشناسان بر این باور هستند که حتی با تکنولوژی فعلی انسان نیز نمی‌توان چنین بنای بزرگی را با این دقت برپا کرد! تجزیه و تحلیل‌های تاریخی نشان می‌دهند که این هرم بین ۲۵۸۹ تا ۲۵۰۴ سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده باشد. شایعات و واقعیت‌های بسیاری پیرامون این هرم شگفت‌انگیز وجود دارند که باستان شناسان، ستاره‌شناسان، دانشمندان و گردشگران را با سوال‌های بسیاری گمراه کرده‌اند.

۱- طبق برآوردها، هرم خوفو دارای بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بلوک سنگی است که هریک وزنی بین ۲ الی ۳۰ تُن دارند! البته وزن برخی از این بلوک‌های سنگی، به بالای ۵۰ تُن نیز می‌رسد!

۲- هرم منکورع (Pyramid of Menkaure) و هرم بزرگ خوفو (Great Pyramid of Khufu) به طور دقیق در زیر صورت فلکی شکارچی واقع شده‌اند.

۳- این هرم، سطحی برابر با ۵۵ هزار متر مربع داتشه و مساحت هر سمت از آن، برابر با ۲۰ متر مربع است.

۴- درجه حرارت داخلی این هرم ثابت بوده و دمای آن برابر با دمای متوسط زمین (۲۰ درجه سانتی گراد) است.

۵- قسمت بیرونی این هرم، از تعداد ۱۴۴ هزار بلوک سنگی تشکیل شده است. هر یک از این بلوک‌های سنگی با دقت بسیار بالایی به صورت تخت درآمده‌اند. ضخامت هر بلوک سنگی ۱۰۰ اینچ و وزن متوسط هریک از آنان به ۱۵ تُن می‌رسد.

۶- سنگ بنای این هرم در هر ۴ طرف، در قالب یک سازه‌ی توپی شکل سنگی ساخته شده که در برابر تغییرات آب و هوایی و زلزله‌ مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

۷- در ساخت این هرم از دنبال‌ی فیبوناچی و یا عدد طلایی استفاده شده است.نظر شما در مورد این بحث چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " واقعیت های عجیب هرم مصر "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی