دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی

سازمان فضایی ناسا، افرادی را با حقوق‌های نجومی استخدام می‌کند که بتوانند وظیفه دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی را به دوش بکشند.

ناسا، قصد دارد به منظور دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی ، افسرانی سیاره‌ای را با حقوق‌ ۱۸۷ هزار دلار استخدام کند! این شغل، پس از امضای پیمان فضایی ماورای جو (Outer Space Treaty) در سال ۱۹۶۷ میلادی مطرح شد. استخدام افسران حفاظت سیاره‌ای، برای کسب اطمینان از عدم آلوده کردن سیاره‌ها، اقمار و سایر اجرام آسمانی توسط انسان است. همچنین از دیگر وظایف آنان می‌توان به جلوگیری از آلوده شدن سیاره زمین، به میکروب‌های فرازمینی اشاره کرد.

دانشمندان دولتی ایالات متحده آمریکا، به منظور تامین امنیت مردم به سختی تلاش می‌کنند. برخی از محققان، بیماری‌های عفونی و درمان‌های موثر برای آنان را مورد بررسی قرار می‌دهند. این در حالی است که برخی دیگر تلاش می‌کنند که مواد مخدر، مواد غذایی، وسایل نقلیه و … مطابق با قوانین موجود عمل کرده و به کسی آسیب وارد نکنند.

اما نگرانی‌ها در آژانس فضایی ناسا، به تهدیدات فرازمینی ارتباط دارد! از این جهت، ناسا یک فرصت شغلی جدید را برای علاقمندان به دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی ایجاد کرده است. این شغل جدید که «افسر حفاظت سیاره‌ای» نام دارد، با هدف محافظت از سیاره زمین در برابر آلودگی‌های فرازمینی و جلوگیری از آلودگی‌های انسانی در سایر سیارات و اقمار راه‌اندازی شده است.

در حالی که بسیاری از سازمان‌های فضایی، شغل افسر حفاظت سیاره‌ای را به عنوان یکی از مشاغل پاره‌وقت معرفی کرده‌اند، آژانس فضایی ناسا و آژانس فضایی اروپا قصد دارند افسران را در قالب یک شغل تمام وقت در این زمینه به استخدام خود درآورند.

استخدام در شغل دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی ، نیازمند صلاحیت‌های فوق‌العاده‌ای است که پذیرش افراد را با بیشترین حساسیت ممکن مقدور می‌سازد. متقاضیان این شغل، باید حداقل یک سال سابقه کار به عنوان کارمند دولتی سطح بالا را دارا بوده و در زمینه حفاظت سیاره‌ای، تجربه و مهارتی منحصر به فرد داشته باشند.

اگر شما فاقد تجربه برنامه‌ریزی، اجرا و یا نظات بر عناصر موجود در یک ماموریت فضایی هستید، با ارسال رزومه خود زمان را تلف نکنید! این کار شامل بخش بزرگی از همکاری‌های بین‌ المللی به علت هزینه بالای سفرهای فضایی است. از این جهت، ناسا به فردی نیاز دارد که مهارت‌های برجسته‌ای در دیپلماسی و مذاکره داشته باشد و در نتیجه مذاکرات بسیار دشوار و پیچیده، به نتایجی مطلوب دست پیدا کند. البته باید توجه داشت که مهارت‌های مذکور، علاوه بر تخصص‌های اساسی متقاضیان در علوم فیزیک، مهندسی و ریاضی است؛ از این جهت شما می‌بایست مهارت‌های مذکور را نیز در رزومه خود داشته باشید.

شغل افسر محافظت سیاره ای ، از نوع مشاغل بسیار حساس است که فرد با پرونده‌هایی محرمانه در آن سر و کار خواهد داشت. از این جهت، غیرنظامیان مجاز به ارسال درخواست نیستند. این قانون، به لطف دستورالعملی است که توسط ریاست جمهور سابق ایالات متده آمریکا یعنی جرالد فورد در سال ۱۹۷۶ به امضا رسید.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : busincsslnsidcr

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " دفاع از زمین در برابر میکروب های فضایی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی