افزایش قیمت DRAM در سال ۲۰۱۷

انتظار می‌رود قیمت حافظه‌های DRAM در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به علت عدم عرضه کافی این نوع محصولات افزایش یابد. اما قیمت حافظه‌های یاد شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به ثبات می‌رسد.
به نقل از دیجی تایمز، عرضه جهانی حافظه‌های DRAM در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به اندازه کافی نخواهد بود و بررسی‌های موسسه Nanya Technology نشان می‌دهد آینده قیمت این تراشه‌ها در ماه های بعد به شدت وابسته به میزان تولید انواع رایانه‌ها و تبلت و … توسط شرکت‌های سازنده خواهد بود.

در شرایط بی‌ثبات فعلی برخی شرکت‌های سازنده تولید رم‌های ۲۰ نانومتری را دارای ریسک بالا ارزیابی می‌کنند و می‌گویند برای این کار هنوز باید صبر کرد.

کارشناسان و تحلیل‌گران بازار می‌گویند ساخت تراشه‌های دارای فناوری پیشرفته‌تر ۲۰ نانومتری در پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز می شود و ممکن است تا ابتدای سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ هم به تاخیر بیفتد.

شرکت Nanya خود می‌گوید تولید ویفرهای خام ۱۲ اینچی با استفاده از فناوری ۲۰ نانومتری را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ آغاز می‌کند و ۳۰ هزار واحد از آنها را تولید خواهد کرد. همچنین تولید حافظه‌های ۳۰ نانومتری این شرکت در ماه‌های آینده کاهش می‌یابد.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ایتنا

بدون دیدگاه برای پست " افزایش قیمت DRAM در سال ۲۰۱۷ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی