نقد دویل مای کرای/devil my cray

devil my crayکه به اصطلاح فارسی شیطان میگرید از سری بازیهای متعددی است که دنباله دار میباشدکه شیطان میگرید۴درسال۲۰۱۵ ساخته شد.این بازی برای پلی استیشن xbox360وکامپیوتر طراحی شد.این بازی از سری بازی های فانتزی ترسناک و جالب ساخته شده کمپانی کپکام میباشد.در نخستین صحنه ورود به بازی شیطان میگرید ۱این چنین نوشته میشود:قرن‌ها پیش سرور دیوهای جهنم تصمیم به حمله به دنیای انسان‌ها گرفت و حرص و طمع او برای حکومت به انسان‌ها باعث نابودی خودش شد زیرا یک شوالیه از لشکر اهریمنان علیه خودش شورش کرد و توانست او را در چاهی محبوس کند این شوالیه سیاه اسپاردا نام داشت.در ادامه این بازی دیده میشود اسپاردا پدر دوشخصیت اصلی این بازی dante,vizhilمیباشد که هردو انها نیمه اهریمن میباشند ولی دانته به انسان ها کمک میکند تا اهریمن ها نابود شوند وشخصیت اول بازی را هم دارا میباشد.در اخرهای بازی dante,vizhilبه مبارزه علیه هم میپردازند که danteپیروز میشود ولی درقسمت ۴این بازی دانته به انسانها خیانت کرده وشخصیت دیگری وارد میشود به نامnero که هم به انسانها کمک میکند اهریمنها نابود شوند وهم دلیل خیانتdante را بداند ولی در اواخر بازی dante باneroباهم درمقابل اهریمنان مبارزه میکنند.توصیف danteدر یک لحظه:dante به عنوان یک مزدور به شکار شیاطین و هیولاهای جهنمی می پردازد. به نوعی کارآگاه ماورالطبیعه است و قدرت جمسانی بالاایی دارد و با اسلحه های متفاوتی میتواند مبارزه کند ازشمشیر گرفته تا کلت.danteشخصیتی است عصبی که هیچ گونه رحمی بر دشمنان خود ندارداگر روزی برسد که شخصیت شیطانی درون خود را نشان دهد تنها میشود او را در میدان نبرد تماشا کرد.

یکی از عادت های dante در تحقیر دشمنانش است. مگر می شود فرزند اسپاردا ، پسر متکبر و یاغی به سادگی از کنار دشمنانش رد شود؟! دیالوگ هایی که بین dante و هیولاهای جهنمی رد و بدل می شود به یکی از مفرح ترین بخش هایی تبدیل می شود که بسیاری از هواداران سینه چاک دانته این لحظات را می پرستند.

به غیر از نسخه جعلی چهارم ، dante در ۳ نسخه قبل از عبارت Devil never cry استفاده کرده که به معنای ” شیطان هیچوقت گریه نمی کند” است. این عبارت کنایه ایی تلخ بود که شیطان با گریه کردن خود به ضعف خود اقرار می کند! دوران کودکی dante:vizhil,dante و vizhil، دوقلوهای شیطان Sparda بودند. Sparda اولین و تنها شیطانی بود که در ۲ هزار سال قبل دست به خیانت زده و از بشر حمایت کرد. وی به عنوان خائن شناخته شده و کشته می شود. بعد از مرگ پدر ، dante و برادرش توسط مادری به نام Eve تربیت می شوند. خیانت Sparda فقط و فقط به علت عشق به یک انسان بود! حال سوال اصلی اینجاست که مگر شیاطین عاشق می شوند؟! همانطور که شیاطین شاید گریه کنند ، شیاطین هم شاید عاشق می شوند…..

dante و vizhil به عنوان یک نیمه انسان ، نیمه شیطان به شمار می آیند. فرزندان spardaدر کودکی از محبت مادری نیز محروم می شوند. گروهی از شیاطین مسبب تمامی این اتفاقات را Eve می دانند و به سرپرستی Mundus به خانواده اسپارداsaparda حمله می کنند و از آنجایی که دو طفل قدرتی در برابر آنها نداشتند ، مادر با فداکاری ، آنها را نجات می دهد. حاصل این حمله ، در کاشته شدن بذر نفرت در دل dante تبدیل می شود و اینگونه بود که شکارچی شیاطین ، دانته برای انتقام لحظه شماری می کند.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " نقد دویل مای کرای/devil my cray "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی