اصل بودن گوشی با ارسال سامانه پیامکی گمرک

قاچاق گوشی های تلفن همراه به یکی از معضلات اقتصاد کشورمان تبدیل شده است. به همین دلیل، طرح جستجوی موبایل با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همکاری وزارتخانه‌های‌ ارتباطات و اقتصاد مورد پیگیری قرار گرفت؛ تا این که شهریور امسال، گمرک ایران اعلام کرد که مردم می‌توانند برای اطمینان از اصل بودن گوشی های تلفن همراه خریداری شده خود، از سامانه پیامکی گمرک استعلام بگیرند.

با اعلام گمرک ایران، خریداران گوشی های موبایل نو می‌توانند با ارسال کد I M E I    آن به سامانه پیامکی گمرک از اصالت گوشی خود مطمئن شوند. اگرچه طرح رجیستری هنوز به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که گوشی های تلفن همراه قاچاق و غیرمجاز، در صورت ثبت نشدن اطلاعاتشان در دیتابیس، نمی‌توانند به مصرف‌کنندگان خدمات‌رسانی کنند؛ بنابراین، مردم باید در زمان خرید گوشی جدید از اصل بودن آن و قاچاق نبودن کالا اطمینان پیدا کنند.

شماره سامانه

به این ترتیب مردم و به ویژه مسافران نوروزی می‌توانند برای اطمینان از اصل بودن گوشی های خریداری شده، از سامانه پیامکی گمرک کمک بگیرند و برای این کار باید کدI M E I  دستگاه را به شماره پیامکی ۳۰۰۰۸۸۸۷ ارسال کنند.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " اصل بودن گوشی با ارسال سامانه پیامکی گمرک "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی