نقد بازی کرایسیس

کرایسیس یک بازی ویدئویی علمی تخلی در سبک تیراندازی میباشد.این بازی توسط شرکت آلمانی کرای تک ساخته و بوسیله الکترونیک آرتز در نوامبر ۲۰۰۷ برای مایکروسافت عرضه شد.شرکت کرای تک در سال ۱۹۹۹ از سوی سه برادر تاسیس شد.

داستان

داستان دربارهٔ موجوداتی فضایی است که سال‌ها قبل در زمین کره شمالی به زمین آمده‌اند و دارای تکنولوژی پیشرفته‌اند. کره‌ای‌ها را به تکنولوژی آن‌ها چشم طمع دارند و بازیکن باید با هر دو گروه بجنگد، البته فضایی‌ها مجهز به سلاحی هستند که زمین را سرد می‌کند و این مانع مهمی در سر راه بازیکنان است.

نقاط قوت

 

گرافیک این بازی را یک شاهکار به حساب می آورند که به نظر منتقدان بازی این گیم را از نظر گرافیکی بهترین بازی در زمان خود از بیقه گیم ها بود.

هوش مصنوعی:دشمنان شما حتی نامرئی باشند با ردپای که به جا میگذارند شما میبینید.

فیزیک:اگر به دم یک هلیکوپتر شلیک کنید به دور خودش میچرخد.

لباس نانویی

لباس شما از نوعی تکنولوژی ساخته شده‌است به نام تکنولوژی ذرات نانویی عضله‌ای که از یکی از طرح‌های واقعی آمریکا نشات گرفته است. این لباس به شما قدرت‌های خاصی می‌دهد که به دلخواه می‌توانید یکی از این قدرت‌ها را انتخاب کنید.

حداکثر قدرت:بازیکن با قدرت خود میتواند یک ماشین را بالای سر خود بردارد.

حداکثر سرعت:شما با حداکثر سرعت خود میتوانید مسافت های بلند را با سرعت بالا بتازید.

نامرئی :میتوانید با این ویژگی میتوانید در مقابل دشمنان استتار کنید.

حداکثر زره:با این زره میتوانید در مقابل گلوله بیشتر دوام بیارید.

کرایسیس ۲

داستان:خط داستانی کرایسیس ۲ در حدود ۳ سال پس از ماجراهای قسمت اول و در سال ۲۰۲۳ میلادی اتفاق خواهد افتاد. بعد از فعال شدن موجودات فضایی و حمله آنان به ارتش آمریکا در یکی از جزایر فیلیپین در شماره اول، حال آنان حملات خود را گسترش داده و به شبه جزیره منهتن از توابع شهر نییورک آمریکا سرسیده‌اند.حال ارتش تمام کشورهای جهان به حالت آماده باش و یا در حال جنگ با این موجودات هستند.

کرایسیس ۳

داستان:حوادث کرایسیس ۳ در سال ۲۰۴۷ و در شهر نیویورک رُخ می‌دهد. مانند شماره قبل، شخصیت اصلی بازی پرافیت است. او به نیویورک که اکنون تقریباً تخریب شده و پوشیده از درخت شده، برگشته‌است. ولی با شهری شبیه به یک گنبد نانویی و تحت سلطه نیروهای سل  مواجه می‌شود. گنبد نانویی، بخشی از طرح و نقشه سل برای سلطه بر دنیا است. بازیکنان در بازی با هر دو نیروی انسانی و فضایی مبارزه می‌کنند.

چوات یرلی مدیر عامل شرکت کرای‌تک در این باره می‌گوید: «کرایسیس ۳ مخلوطی از شوتر سندباکس، مبارزات پیشرفته، و اسلحه‌های مدرن انسانی و فضایی خواهد بود که دوست‌داران سبک شوتر عاشق آن خواهند شد.» ایشان ادامه داد: «به کمک آخرین تکنولوژی‌های به کار رفته در کرای‌انجین ۳، ما توانایی ارائه محیطی با ۷ زمینهٔ مختلف خواهیم داشت که یک تجربه خیره کننده از لحاظ بصری و مرتبط با گیم پلی ارائه خواهد داد.»نظر شما در مورد این بازی چیست؟

 

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " نقد بازی کرایسیس "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی