تشکیل شدن ۲۵ درصد پلیس دبی از ربات تا سال ۲۰۳۰

پلیس دبی در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۵ درصد کل نیروهای خود را با ربات هایی به نام REEM جایگزین کند. این ربات ها گزارش دهنده و ثبت کننده جرایم هستند.

احتمالا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که یک افسر پلیس شما را در حین رانندگی با سرعت زیاد و یا صحبت کردن با تلفن دیده باشد اما از شما بگذرد و به جای جریمه کردن کمی شما را نصیحت کند. هر چه که هست آن فرد هم یک انسان است و می‌تواند به منطق و احساسات پاسخ دهد.

متاسفانه چنین قضیه‌ای در ربات ها صدق نمی‌کند، اما باعث کارآمدتر شدنشان شده است و به همین خاطر پلیس دبی قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ربات های پلیس را جایگزین ۲۵ درصد کل نیروهای انسانی خود کند. به نقل از CNN انتظار می‌رود پلیس دبی امروز از ناوگان رباتیک خود که توسط کمپانی اسپانیایی PAL Robotics طراحی شده رونمایی کند. ربات REEM دارای قد ۱ متر و ۶۰ سانتی‌متر است و درست شبیه به آنچیزیست که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. البته توجه داشته باشید که قرار نیست از این ربات برای حل جرایم مختلف استفاده شود، بلکه قرار است در واقع از آن به عنوان یک گزارش نویس جرایم مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به مدل اولیه ساخته شده از این ربات، REEM به لطف مجهز بودن به یک نمایشگر بر روی قفسه سینه خود به کاربران اجازه‌ی گزارش تخلف، ثبت گزارش‌ها، پرداخت جریمه‌های ترافیکی و غیره را بدهد. بات ها کارآمدتر از افسران انسان هستند، آن‌ها نیازی به استراحت، مرخصی، خواب و یا کار در محدوده ساعتی مشخص ندارند. با این حال می‌توان گفت که در عوض آن‌ها کیفیت افسران واقعی را نداشته و نمی‌توانند به خوبی انسان‌ها از پس کارها برآیند.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : ubcrgizmo

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " تشکیل شدن ۲۵ درصد پلیس دبی از ربات تا سال ۲۰۳۰ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی