مدیر عامل سامسونگ راهی زندان شد

بعد از کشمکش‌های فراوان میان قانون‌منداران کره‌ای و تیم وکلای سامسونگ، سرانجام دادگاه منطقه‌ی مرکزی سئول حکم بازداشت آقای لی جای-یونگ به عنوان مدیر عامل این غول کره‌ای را صادر کرد. او تاثیرگذارترین فرد در جایگاه‌ تصمیم‌گیری برای کمپانی سامسونگ محسوب می‌شود و حالا باید دید با این اتفاق مهم، چه تبعاتی برای این مجموعه‌ی بزرگ به وجود خواهد آمد.حاضر مهمترین جرمی که موجب بازداشت لی جای-یونگ شده است، اتهام پیشنهاد برای پرداخت رشوه به مقامات رسمی دولت کره‌ی جنوبی بوده است. گویا او به دو نهاد خصوصی که برای حمایت از پیروزی پارک گون-هه نخستین رئیس جمهور زن در تاریخ این کشور، فعالیت می‌کرده‌اند، مجموعا ۳۶ میلیون دلار پرداخته است تا از حمایت ریاست جمهوری در زمینه‌ی ادغام دو کمپانی از مجموعه‌ی هلدینگ سامسونگ برخوردار شود؛ خانم گون-هه چندی پیش به دلایل مختلف از جمله فساد مالی، تحت سوال قرار گرفت و نمایندگان این کشور بعد از استیضاح او، رای به عدم کفایت رئیس جمهور دادند تا تمام اختیارات قانونی به شخص نخست وزیر منتقل شود.

ماه گذشته و در اواسط ژانویه، حکم بازداشت دیگری برای مدیر عامل سامسونگ صادر شده بود که آن حکم به دلایل مختلف و بعد از ایجاد حواشی زیاد، برگشت خورد و لغو شد. اما حالا پس از گسترش تحقیقات و جمع‌آوری مدارک مستدلی که اتهامات مجرمانه‌ی لی جای-یونگ را ثابت می‌کنند، حکم بازداشت دیگری برای او صادر شده که در نهایت منجر به دستگیری او تا روز دادرسی شده است.اختلاس، پرداخت رشوه، پیمان شکنی، پنهان کردن درآمد مجرمانه و انتقال غیر قانونی درآمدهای خارج از کشور، موارد مهمی هستند که لیست اتهامات طویل مدیر این غول دنیای تکنولوژی را تشکیل می‌دهند. گفتنی است که در حال حاضر لی جای-یونگ در بازداشتگاه به سر می‌برد و تا زمان آغاز محاکمه‌ی رسمی او که شامل تحقیقات گسترده می‌شود، احتمالا هجده ماه را در پشت میله‌های زندان سپری خواهد کرد.

در حال حاضر بازرسان مشغول بررسی فعالیت‌های پارک سانگ جین مدیر عامل سامسونگ الکترونیکس، هستند که حکم بازداشت او همین امروز برگشت خورد و بعید نیست که سرنوشت آقای جای-یونگ برای این فرد نیز تکرار شود. اتهاماتی که میتواند اعتبار جهانی و محبوبیت سامسونگ در میان کاربران را با خطری جدی مواجه کند و در آستانه‌ی رونمایی از مهمترین محصولات این کمپانی در زمینه‌ی گجت‌های هوشمند، ارزش سهام این برند کره‌ای را با افتی شدید همراه نمایند.

مدیر ارشد اجرایی سامسونگ صبح امروز به دلیل نقش داشتن در یکی از بزرگترین رسوایی های مالی در کره جنوبی دستگیر شد.

جی وای لی مدیر ارشد گروه سامسونگ صبح روز جمعه به دلیل دست داشتن در رسوایی مالی که بالاترین سطوح قدرت در کره جنوبی را لرزانده بود، دستگیر شد.

این درحالی است که مدیرارشد اجرایی۴۸ ساله سامسونگ دوشنبه هفته گذشته برای بازجویی دوباره از سوی دادگستری این کشور فراخوانده شد. او حدود ۱۵ ساعت تحت بازجویی قرار داشت.

به عقیده دادستان کره جنوبی، سامسونگ یکی از اصلی ترین متهمانی است با «پارک گئون هی» رییس جمهور استیضاح شده این کشور زد و بند های مالی داشته است.

خبر دستگیری لی ضربه اقتصادی بزرگی به این شرکت خواهد زد.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " مدیر عامل سامسونگ راهی زندان شد "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی