فروش اینتر هارمن اینترنشنال به سامسونگ

سامسونگ در ماه نوامبر سال گذشته اعلام کرد که تصمیم به خریداری کمپانی Harman International به قیمت ۸ میلیارد دلار گرفته است. به موجب این قرارداد، سامسونگ به تجارت‌های اتومبیل هارمن و همچنین برندهای مطرح موزیک آن شامل Bang & اولفسون، هارمن کاردون، جی بی ال و سایرین دسترسی خواهد داشت. البته در ابتدا موانعی بر سر راه قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ وجود داشت و بخش کوچکی از سرمایه گذاران بر این باور بودند که مبلغ قرارداد بسیار پایین است. حتی برخی از آن‌ها شکایتی را بر علیه مدیرعامل هارمن به دلیل فروش کمپانی به مبلغ کمتری از ارزش واقعی آن تنظیم کردند.

با این حال، سهامداران هارمن اینترنشنال با عقد این قرارداد موافقت کردند. بدین ترتیب یک سد بزرگ از سر راه سامسونگ برداشته شد. سامسونگ امیدوار است که بتواند در ماه‌های آینده مراحل نهایی تکمیل قرارداد را پشت سر بگذارد.

گزارشی که از این قرارداد در کمیسیون تبادلات ایالات متحده منتشر شده نشان می‌دهد که ۷۰٫۷۸ درصد از سهامداران هارمن – ۴۹,۴۶۰,۳۲۲ سهم از ۶۹,۸۸۳,۶۰۵ – در جلسه‌ی سهامداران حضور داشته‌اند؛ حال چه به صورت فیزیکی و چه از طریق نمایندگانشان. ۴۶,۹۲۱,۸۳۲ سهم با این قرارداد موافقت کرده و ۲,۱۰۷,۱۷۸ سهم نیز مخالف آن بودند. همچنین ۴۳۱,۳۱۲ سهم نیز از رای دادن به قرارداد فروش هارمن اینترنشنال به سامسونگ خودداری کردند.

پس از موفقیت سهامداران، سامسونگ می‌بایست تاییدیه سایر سازمان‌ها در ایالات متحده، کره جنوبی، چین و اتحادیه اروپا را به دست آورد. انتظار می‌رود که سامسونگ در سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۷ این قرارداد را تکمیل کند.سامسونگ برای رسیدن به رده کنونی خود در دنیای الکترونیک و دیجیتال، سالیان سال زحمت کشیده و خدمات ارزنده‌ای را به دنیای تکنولوژی ارائه کرده است، پس طبیعی است که شکست خوردن یک پروژه ساخت گوشی هوشمند، این کمپانی را از حرکت رو به جلو متوقف نکند. خرید شرکت هارمن توسط سامسونگ (Harman) جدیدترین اتفاقی است که در محافل مختلف خبری پیچیده است، خریدی که شاید در نظر اول گران به نظر بیاید، اما واقعیت این است که ۸ میلیارد دلار برای سامسونگ ثروتمند رقم بالایی محسوب نمی‌شود.خرید شرکت هارمن توسط سامسونگ

صنایع بین‌المللی هارمن (Harman International Industries) یک کمپانی آمریکایی است که در زمینه طراحی، مهندسی و مونتاژ لوازم برای خودروسازان، شرکت‌ها و مشتریان فعالیت می‌کند. سامسونگ طی توافق‌نامه‌ خود با این کمپانی وعده کرد که هر سهم موجود را به ازای مبلغ ۱۱۲ دلار خریداری خواهد کرد که در مجموعه حدود ۸ میلیارد دلار برای سامسونگ تمام شده است. خرید شرکت هارمن توسط سامسونگ به معنی حضور پررنگ کمپانی کره‌ای در بازار در حال رشد تکنولوژی‌های مرتبط و متصل با یکدیگر، مخصوصا در حوزه الکترونیک خودرو خواهد بود.

در نظر داشته باشید که خرید شرکت هارمن توسط سامسونگ اتفاقی نیست که به یک باره افتاده باشد و استراتژی خاصی پشت آن خوابیده است؛ چنان که سامسونگ از حدود ۷ ماه پیش همکاری خود را برای پیش بردن استراتژی‌های جدیدش در بازار تکنولوژی‌های مرتبط با الکترونیک خودرو کلید زده و همکاریش را با مرسدس بنز در برخی حوزه‌ها آغاز کرده است. با توجه با این استراتژی و از آنجایی که Harman به عنوان یک پیشرو در حوزه ارائه راه حل‌های تجاری مرتبط با صنعت خودرو محسوب می‌شود، خرید شرکت هارمن توسط سامسونگ کاملا توجیه‌پذیر است. تقریبا ۶۵ درصد از کل بازار صنایع بین المللی هارمن طی یک سال گذشته مرتبط با صنعت خودرو بوده است.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " فروش اینتر هارمن اینترنشنال به سامسونگ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی