نقد بتلفیلد ۳و عدم فروش آن

بازی بتلفیلد ۳ یک بازی تیراندازی شخص اول میباشد که توسط شرکت ایلوژنز سی ای ساخته شده و توسط شرکت الکترونیک ارتز در ۲۰۱۱ برای پلی استیشن ایکس باکس و ویندوز در آمریکای شمالی طراحی کرد.

این داستان طی ۹ ماه در سال ۲۰۱۴ رخ می‌دهد. بیشتر داستان در منطقه ایران و عراق است. مکان‌های دیگر شامل مرز آذربایجان، پاریس و نیویورک می‌شود. بیشتر ماموریت‌ها طی بازگویی‌های گروهبان دوم هنری «بلک» بلکبرن در جریان بازجویی در سی‌آی‌ای رخ می‌دهد و به ترتیب زمان نیست. گیمر این بازی طی چهارشخصیت بازی میکند وبیشتر نقش آن در نقش بلکبرن ، عضو گردان شناسایی در نیروی تفنگداران ایلات متحده امریکا وقهرمان اصلی این بازی میباشد.دیگر شخصیتها که شامل گروهبان جاناتان میلر راننده تانک ام ۱ آبرامز که در تهران وارد بازی میشود.ستوان جنیفر و کولبی هاوکینز افسر سیستم های جنگ افزاری بوینگ اف ای ۱۸ سوپر هورنت و دیمیتری مایاکوفسکی یک مامور اطلاعاتی روسیه میباشد.

دشمن اصلی، یک جاسوس برون مرزی  سی آی ای (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) به نام سلیمان است. رهبر پی‌ال‌آر (یک گروه شبه نظامی ایرانی به نام مقاومت و آزادی خلق)، فرخ البشیر نیز سلیمان را همراهی می‌کند. شخصیت‌های مستقل (همراه در تیم) شامل میسفیت یک (جوخه بلکبرن شامل دیوید مونتز، ستیو کمپو، کریستین ماتکوویچ و فرمانده سروان کویینتان کول)، هم جوخه‌ای‌های دیما، ولادیمیر و کیریل، و مأموران سیا گوردن و ویستلر که در طول بازی بلکبرن را بازجویی می‌کنند.

داستان به ترتیب زمان

داستان به ترتیب زمان (نه به ترتیب بازجویی): ۱۵ مارس ۲۰۱۴، جوخه بلکبرن، میسفیت ۱–۳، سعی می‌کنند تا یک جوخه دیگر را که در سلیمانیه در کردستان عراق، در حال شناسایی یک بمب کنار جاده ای، مفقود شده بودند را پیدا کرده و ایمن برگردانند؛ که در نهایت معلوم می‌شود که موقعیت در منطقه‌ای بوده است که توسط پی‌ال‌آر (نیروی مقاومت و آزادی خلق یک گروه شبه نظامی ایرانی)، کنترل می‌شده. آنها جوخه مفقود شده را در حالی پیدا می‌کنند که پی‌ال‌آر برای آنها کمین کرده بودند، اما پیش از اینکه آنها بتوانند از شهر فرار کنند، یک زلزله سنگین شهر را ویران می‌کند. بلکبرن به سختی خود را نجات می‌دهد و هم گروهی اش مونتز را یافته و به دنبال او و دیگر نجات یافتگان برای خروج از ویرانه‌های شهر می‌جنگند. در همان روز، پی‌ال‌آر در ایران کودتاکرده و در پی آن ایالات متحده به ایران حمله می‌کند. ستوان هاوکینز در یک حمله به جنگنده‌های سوخو ۳۵ دشمن (کودتاچیان) در ایران و یک حمله هوایی به مهرآباد شرکت می‌کند. در پی حملات هوایی، تیم میسفیت یک برای ارزیابی خسارت جنگ و دستگیری رهبر پی‌ال‌آر، فرخ البشیر به تهران فرستاده می‌شود. در محل مظنون به استقرار البشیر و در طی تجسس گاوصندوق زیر زمینی یک بانک به نام «بانک شهری»، بلکبرن و تیمش متوجه می‌شوند که پی‌ال‌آر یک محموله اتمی روسی شامل سه بمب تاکتیکی قابل حمل اتمی را به دست آورده‌اند و فقط یکی از آنها در جعبه محموله است و دو تا از آنها نیستند. میسفیت از ستون زرهی «انویل ۳» که میلر همراه آنهاست و در تهران بودند درخواست پشتیبانی می‌کند. میلر می‌تواند خودش را به میسفیت برساند و به آنها کمک کند تا سوار هلیکوپتر شوند اما خود میلر دستگیر می‌شود. سلیمان و البشیر ویدئویی را از بریدن سر میلر ضبط کرده و به صورت اینترنتی برای امریکایی‌ها پخش می‌کنند با این عنوان که البشیر می‌گوید این پاسخ شما آمریکایی هاست.

ممنوعیت فروش

پس انتشار جهانی این بازی، به فروشگاه‌های عرضه  گیم های کامپیوتری در ایران دستور اکید داده شد که این بازی را به فروش نرسانند.

دشمنان اصلی در بازی طرفداران سلیمان و فرخ‌البشیر هستند و همه آنها به زبان فارسی صحبت کرده و همانند نظامیان انگلیسی زبان از الفاظ رکیک استفاده می‌کنند. تنها در آذربایجان و همچنین در فرانسه زمانی که کاربر با پلیس فرانسه درگیر می‌شود نیروهای مقابل کاربر به زبان فارسی صحبت نمی‌کنند و پلیس فرانسه و اسپتزناز ارتش روسیه هستند.

مشکلات فنی

این بازی با برخی مشکلات فنی در برخی سیستم‌ها و به ویژه لبتاپ مواجه شد. یکی از مشکلات، بار پردازشی اضافی و بیش از حد گرافیک روی سی‌پی‌یو در حالتی که کارت گرافیک مجتمع نیست بود که موجب فریز شدن (هنگ کردن) بازی می‌شد. به روز رسانی درایور و برنامه‌های مرتبط به جدیدترین نسخه از راه حل‌های مناسب بوده است اما نه در همه موارد.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " نقد بتلفیلد ۳و عدم فروش آن "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی