ممنوع شدن استفاده از فیلتر شکن و گشت گذار نامحسوس در اینترنت روسیه

استفاده از فیلتر شکن در روسیه ممنوع شد. رئیس جمهور روسیه به تازگی قوانین سفت و سختی در رابطه با استفاده از فیلتر شکن و گشت و گذار نامحسوس در اینترنت وضع کرده است.

به تازگی و با امضای رئیس جمهوری روسیه، تکنولوژی‌های دسترسی به سایت‌های ممنوعه، غیرقانونی اعلام شد. این قانون که در اول نوامبر اعمال می‌شود سرویس‌های عبور از فیلتر و دسترسی نامحسوس به اینترنت را هدف قرار می‌دهد؛ سرویس‌هایی چون شبکه‌ خصوصی مجازی و پروکسی‌ها. با اعمال این قانون آی اس پی‌ها باید سرویس‌های نام‌برده را بلاک کنند.

فهرست سیاه سایت‌های ممنوع روسیه که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد تنها شامل مواردی چون داروهای غیرمجاز و مطالب مربوط به خودکشی بوده است اما در سال ۲۰۱۳ این فهرست گسترده‌تر شده و تمامی موارد مربوط به افراط‌گرایی جناحی را هم به خود اختصاص می‌دهد؛ این تغییر دست دولت را باز گذاشته و حالا هر اقدامی در راستای تضعیف حکومت مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

برای مثال در سال ۲۰۱۵ سایت‌های Reddit و ویکی‌پدیا به خاطر چند صفحه اطلاعات در رابطه با موارد دارویی فیلتر شدند.روسیه تنها کشور منع کننده گشت و گذار نامحسوس در اینترنت نیست،کشور چین هم ماه گذشته گشت و گذار نامحسوس و استفاده از وی پی ان های غیر مجاز را ممنوع کرده و به تازگی تمامی برنامه‌های مربوط به وی پی ان در اپ استور اپل برای چینی‌ها حذف شده است.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : THCEVCRGC

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " ممنوع شدن استفاده از فیلتر شکن و گشت گذار نامحسوس در اینترنت روسیه "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی