سیارک ۱۶Psyche

سازمان فضایی ناسا در حال بررسی دقیق سیارک ۱۶Psyche است. این سیارک به طور کامل از فلزات با ارزشی چون آهن و نیکل تشکیل شده و حدود ۱۰ کوادریلیون دلار ارزش دارد.

مدت‌هاست که سفر به مریخ به عنوان بزرگ‌ترین پروژه تاریخ فضانوردی توسط ناسا و برخی شرکت‌های فضایی دیگر مورد توجه قرار گرفته اما ناسا نیم نگاهی هم به سیارک‌ها دارد. یکی از سیارک‌هایی که به شدت زیر ذره‌بین قرار گرفته، سیارک ۱۶Psyche است؛دلیل اهمیت این سنگ برای سازمان ناسا چیست؟

این سیارک به صورت کامل از آهن و نیکل تشکیل شده و معدنی عظیم از ارزشمندترین فلزات مورد نیاز بر روی زمین محسوب می‌شود. محققان پیش‌بینی می‌کنند که سیارک ۱۶Psyche حاوی مقادیر عظیمی از آهن به ارزش نجومی و فراتر از تصور ۱۰ هزار کوادریلیون دلار باشد. جالب اینجاست که اقتصاد جهانی بالغ بر ۷۸ تریلیون دلار ارزش دارد و اگر بتوان این سیارک را به زمین منتقل کرد، اقتصاد دنیا به دفعات سقوط می‌کند.

از زمان کشف سیارک ۱۶Psyche، ذخایر عظیم آن در دنیا خبرساز شد و بسیاری از محققان و کارشناسان نگران آن بودند که با انتقال این سیارک به زمین، تمامی معادلات اقتصادی جهان ما به هم بریزد. با این حال ناسا با توجه به پایداری اقتصادی موجود در زمین، برنامه‌ای برای انتقال این سیارک آهنی به زمین ندارد و تنها آن را بررسی خواهد کرد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : SCICNCCALCRT

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " سیارک ۱۶Psyche "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی