آیا موجودات فضایی در خواب عمیق و طولانی مدت هستند؟

به عقیده برخی دانشمندان، فرازمینی‌ ها در بدترین زمان ممکن، به خوابی عمیق و طولانی مدت رفته‌اند. اشخاص به خوابی طولانی مدت می‌روند و بدن آن‌ها با مصرف انرژی کمتر، تمامی نیازهای حیاتی از جمله آب و غذا را نیز توسط یک کپسول مخصوص دریافت می‌کند. دانشمندان بر این باورند که ما انسان‌ها نیز به منظور تحقق سفرهای فضایی طولانی مدت، می‌بایست رویای خواب عمیق را به واقعیت تبدیل کرده و از آن به عنوان فرصتی جهت سفر به دوردست‌های کیهان استفاده کنیم. گروهی از محققان فرضیه جدیدی را مطرح کردند. آن‌ها بر این باورند که موجودات فضایی ، به خواست خودشان در خواب عمیق و طولانی مدت به سر می‌برند. موجودات فضایی ، در انتظار آینده‌ای هستند که در آن، جهان در حالتی بسیار سردتر از حالا قرار دارد، جایی که تامین انرژی به شکل غیرقابل باوری آسان‌تر خواهد بود.

تابش زمینه کیهانی هرچیزی در جهان را داغ‌تر از ۳ کلوین می‌کند. با انبساط مداوم کیهان، این دما به شکل نمایی کاهش یافته و شرایط را برای موجودات فضایی و تمدن پیشرفته آن‌ها، ساده‌تر می‌سازد.

بسیاری از دانشمندان استدلال می‌کنند که موجودات فضایی وجود ندارند؛ چرا که تلاش‌های چند ساله ما برای مشاهده اثری از آنان بی نتیجه بوده است. از طرفی، برخی دیگر بر این باورند که قلمروی موجودات فضایی در ناحیه‌ای بسیار دور واقع شده و ما امکان دسترسی به آنان را نداریم. اما این گروه از دانشمندان، با مطرح ساختن فرضیه خواب عمیق موجودات فضایی ، امکان‌پذیر بودن شانس بالای حیات در سیاره‌های مختلف را رد نکرده و سعی بر آن دارند که با حفظ این احتمال، دلیلی را برای عدم کشف آثاری از زندگی آنان ارائه کنند.

همزمان با پیشرفته‌تر شدن یک جامعه از لحاظ فرهنگ و تکنولوژی، بسیاری از فعالیت‌ها جای خود را به سیستم‌های ماشینی خواهند داد. امروزه ما انسان‌ها در تلاش هستیم که با توسعه هوش مصنوعی و ساخت اعضای مصنوعی بدن، دستگاه‌هایی را بسازیم که بتواند با مغز انسان ارتباط برقرار کند. تصور کنید که چندین هزار تمدن پیش‌تر از ما، موفق به اکتشاف چنین دستاوردی شده و اکنون در حال استفاده از آن باشند.

دانشمندان ناسا در موسسه SETI، جستجوی خود برای حیات‌های بیگانه را به نشانه‌های بیولوژیکی محدود نساخته و معتقدند که موجودات فضایی ، ممکن است به علمی پیشرفته از هوش مصنوعی دست یافته و به مرزهای فراتری از گوشت و خون رسیده‌اند. ایده نهفته در پس زمینه این فرضیه، بر این واقعیت استوار است که بیگانگان فضایی، به ناکارآمدی بدن‌های خود پی برده و پیش از آنکه دیر شود، مغزهای خود را در درون سیستم‌های کامپیوتری آپلود کرده‌اند. با جمع‌آوری اطلاعات تمامی این مغزها در درون یک ماشین مصنوعی، آن‌ها موفق به ساخت ارزشمندترین منبع پردازشی شده‌اند. به عقیده دانشمندان، موجودات فضایی احتمالا یک بخش بزرگ از کیهان را مورد کاوش قرار داده و با استفاده از منابع ارزشمند آن، به بسیاری از یافته‌های تکنولوژیکی دست یافته‌اند. اکنون بخش بزرگی از تمرکز خود را بر بهینه‌سازی امور خود معطوف ساخته‌اند. از جمله این امور می‌توان به فرآیند پردازش اطلاعات مورد نیاز اشاره کرد، اطلاعاتی که برای افزایش بهره‌وری آن، می‌بایست منتظر آینده‌ای سردتر باشند.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : scicnccalcrt

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " آیا موجودات فضایی در خواب عمیق و طولانی مدت هستند؟ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی