اپ‌های تحت وب در کنار اپ‌های اندرویدی قرار می‌گیرند

گوگل در سال ۲۰۱۵، قابلیتی را مطرح کرد که نواقص و مشکلات خاص خود را داشت. اما اکنون خبر از نسخه اصلاح‌شده است ویژگی را می‌دهد و امیدواریم واقعا این خبر درست باشد.
اپ‌های تحت وب و اندروید هر لحظه تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهند. روز پنج‌شنبه، گوگل ویژگی دیگری را برای آسان‌کردن کار با اپ‌های تحت وب معرفی کرد. با این ویژگی، میانبری از برنامه‌های تحت‌وب پیشرفته در صفحه اپ‌های اندروید ساخته می‌شود. این یکپارچه‌سازی اپ‌ها، راحتی بیشتری را فراهم می‌کند.

در سال ۲۰۱۵، گوگل در بروزرسانی سیستم‌عامل خود، قابلیتی را برای توسعه‌دهندگان عرضه کرد. این قابلیت در کروم جدید وجود داشت. از طریق آن، توسعه‌دهندگان می‌توانستند میانبرهایی برای برنامه‌های تحت‌وب خود به صفحه اصلی گوشی (Home Page) بسازند. با این‌حال، این میانبرهای هیچ‌گاه مانند اپ‌های اندرویدی عمل نکردند. در بروزرسانی‌های جدید، که چند هفته دیگر منتشر می‌شوند، گوگل قصد دارد این نقص را اصلاح کند.

گوگل دراین‌باره توضیح داد: در سال ۲۰۱۵، ما به توسعه‌دهندگان اجازه دادیم تا بتوانند میانبرهایی در صفحه اصلی بسازند. در اینصورت، کاربران نیز می‌توانستند سایت‌های خود را برای دسترسی سریع‌تر اضافه کنند. این ویژگی فقط میانبر می‌ساخت، در نتیجه کارکرد آن شباهتی به اپ‌های نصب‌شده روی دستگاه نداشتند.

به غیر از ظاهر میانبرهای جدید، اپ‌های تحت‌وب می‌توانند نوتیفیکیشن‌های معمول سایر اپ‌ها را نیز ارسال کنند. همچنین، وقتی انگشت خود را برروی نوتیفیکیشن نگه دارید، همان گزینه‌های کنترلی را می‌بینید که برای سایر اپ‌های معمولی اندروید وجود دارد.

گویا برای استفاده از این قابلیت، منوی جدیدی به گوگل کروم اضافه می‌شود. از طریق این منو می‌توانید اپ‌های تحت‌وب خود را به صفحه اصلی گوشی اضافه کنید. به زودی می‌توانید منوی کروم را باز کرده و برروی گزینه‌ای به نام Add to Home screen تپ کنید.

قطعا دیدن اینکه چگونه اپ‌های تحت‌وب و اندرویدی در آینده با هم ادغام می‌شوند، جالب خواهد بود. بنظر شما آن‌ها چقدر به یکدیگر شباهت خواهند داشت؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " اپ‌های تحت وب در کنار اپ‌های اندرویدی قرار می‌گیرند "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی