تمدن های باستانی به تکنولوژی بی وزنی و معلق سازی اجسام دست یافته بودند؟

در تاریخ کره زمین، تمدن‌های باستانی متعددی حضور داشته‌اند. آیا آن‌ها به کمک تکنولوژی بی وزنی و معلق سازی اجسام ، بناهای تاریخی آن زمان را ایجاد کرده‌اند؟

آیا تمدن‌های باستانی مصر ، اولمک‌ها و اینکا دارای اسراری ناشناخته برای علم امروز ما بوده‌اند؟ به عقیده بسیاری از باستان‌شناسان، نیاکان ما از تکنولوژی‌هایی برخوردار بودند که امروزه از نظر علمی برای ما غیرقابل پذیرش است. تکنولوژی بی وزنی یکی از قابل بحث‌ترین توانایی‌هایی است که احتمالا مصریان باستان و سایر تمدن‌های قدیمی از آن برخودار بوده‌اند. تصور استفاده از چنین تکنولوژی‌های برای ما غیرممکن بوده و در برخی موارد به عنوان داستان‌های افسانه‌ای از آنان یاد می‌شود. اما اگر نیاکان باستانی ما به چنین تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای دسترسی نداشتند، پس چگونه موفق به ساخت سازه‌های عظیم و شگفت‌انگیزی شده‌اند که هنوز به عقیده بسیاری از کارشناسان غیرقابل توضیح هستند؟

تمدن‌های باستانی چگونه توانسته‌اند بلوک‌های سنگی را در نقاط مختلف زمین جا به جا کنند؟ این سوالی است که در چند دهه اخیر، به موضوعی مورد علاقه و قابل بحث برای نویسندگان، مهندسان و محققان تبدیل گشته است. اگر لحظه‌ای قوانین فیزیک را در ذهن خود زیر پا بگذاریم، ساخت اهرام مصر به شکل ساده‌تری برایمان قابل فهم خواهد بود. لازمه این کار، دستیابی به تکنولوژی بی وزنی است؛ این تکنولوژی محدودیت‌های فضا-زمان را تا حد بسیاری کمرنگ می‌سازد.

مصریان باستان برای ساخت اهرام ثلاثه ، بلوک‌های سنگی را در کنار همدیگر قرار دادخ و با دقت بسیاری آنان را با سایر تخته‌سنگ‌های بزرگ‌تر ادغام ساخته‌اند.

امروزه زمانی که دانشمندان بخواهند بلوک‌های سنگی بزرگ را حمل کنند، به مجموعه‌ای از ابزارآلات بسیار پیشرفته نیاز دارند. برای مثال، به منظور حمل یک بلوک سنگی ۵۰ تُنی به مجموعه‌ای از ابزارها از قبیل جرثقیل، جک‌های هیدرولیکی، میله‌های فولادی، تیرآهن و … نیاز داریم. حال سوال این است که نیاکان باستانی ما، چگونه توانسته‌اند در هزاران سال قبل سازه‌هایی از قبیل معبد پوماپونکو، شهر اولانتای تامبو، شهر تاریخی بعلبک، شهر باستانی تئوتیئواکان و فلات جیزه را بنا کنند؟

اگر به شهر تاریخی بعلبک در لبنان نگاهی بیندازیم، معبد مشتری بنایی‌ست که ما را از تماشای خود متحیر می‌سازد. این معبد دارای ۳ عدد از بزرگ‌ترین سنگ‌های موجود در زمین است! هریک از این بلوک‌های سنگی وزنی در حدود ۱۰۰۰ تُن دارند. مردمان این تمدن باستانی، چگونه توانسته‌اند چنین سنگ‌های غول‌پیکری را جا‌به‌جا کنند؟

چندین دهه است که خیل عظیمی از نویسندگان، باستان‌شناسان و محققان، نتوانسته‌اند پاسخ دقیقی بر چگونگی ساخت این آثار باستانی ارائه کنند. تاکنون نظریه‌های مختلفی برای ساخت این سازه‌های بزرگ و تاریخی ارائه شده است که از جمله آنان می‌توان به حضور موجودات فضایی در زمین، برخورداری از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر از زمان خود، حضور خدایان بر زمین و حالا تکنولوژی بی وزنی اشاره کرد!

آیا این احتمال وجود دارد که نیاکان ما، از اسرار تکنولوژی بی وزنی و معلق سازی اجسام مطلع بوده باشند و یا اینکه تمامی این جا‌به‌جایی‌های غول‌آسا توسط سازه‌هایی غول‌پیکر انجام گرفته است؟ تکنولوژی مذکور، می‌تواند فرد را از فضا-زمان جدا سخته و امکاناتی نامحدود را در اختیار او قرار دهد.

دانشمندان با مطالعه چندین ساله بر روی این مکان باستانی، هنوز به پاسخ‌های قطعی برای پرسش‌های خود دست نیافته‌اند. اما بسیاری معتقدند که از این مکان به عنوان یک زیارتگاه مذهبی و یا برگذاری مراسم خاص استفاده می‌شده است.

در یکی از اتاق‌های این بنای تاریخی با نام اتاق پیش‌گویی، دانشمندان اثراتی بسیار قوی از فرکانس رزونانس دوگانه ۷۰ و ۱۱۴ هرتز را کشف کردند. با تنظیم یک صدای مردانه به این فرکانس‌ها، می‌توان پدیده رزونانس را در سراسر این سرداب شبیه‌سازی کرد. بعدها مشخص شد که سازهای صوتی مختلف نیز می‌توانند این رزونانس را با هارمونیک‌های خود شبیه‌سازی نمایند. دانشمندان با آزمایشات بیشتر دریافتند که این فرکانس‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای بر مغز انسان می‌گذارد. از آنجا که از این اتاق‌ها برای رویدادهای مذهبی و معنوی استفاده می‌شد، احتمالا طراحی دقیقی از این رزونانس در هریک از قسمت‌ها صورت گرفته است.

در واقع چیزی که اتفاق می‌افتد این است که صدا و یا پیام مذکور تحت فرکانس مشخصی در محدوده ۱۱۰ هرتز، در سراسر این سرداب طنین‌انداز شده و روحیات اشخاص حاضر در آن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.نظر شما چیست؟

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : Ancicnt_codc

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " تمدن های باستانی به تکنولوژی بی وزنی و معلق سازی اجسام دست یافته بودند؟ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی