برج آنالما در دبی

یک شرکت معماری در نیویورک آمریکا، آسمان خراش عجیبی را طراحی کرده که بیشتر شبیه به فیلم‌های علمی و تخیلی است. این آسمان خراش آینده‌نگرانه که آنالما تاور نام گرفته، قرار است از یک سیارک در حال گردش در ۵۰ هزار کیلومتری سطح زمین معلق شود. همچنین بر اساس این طرح، تنها راه خروج از برج آنالما استفاده از یک پاراشوت خواهد بود.

در طرح عجیبی که شرکت معماری نیویورکی ارائه کرده، برج آنالما با حرکت سیارک، روزانه ۸ مسیر مشخص را در نیم کره شمالی و جنوبی زمین طی خواهد کرد و به این صورت ساکنان این آسمان خراش در ۲۴ ساعت به نقاط مختلف کره زمین سفر می‌کنند.

برج آنالما در دبی ساخته میشود

شرکت Clouds Architecture Office اعلام کرد که با توجه به آویزان بودن این آسمان خراش از آسمان، می‌توان آن را در هر جایی از جهان ساخت و سپس به مقصد نهایی فرستاد. فعلا و بر اساس طرح اولیه، قرار است برج آنالما در دبی ساخته شود؛ چرا که این شهر در ساخت آسمان‌ خراش‌های مرتفع تخصص دارد و علاوه بر آن، هزینه ساخت این آسمان خراش در دبی تنها یک پنجم هزینه ساخت آن در نیویورک خواهد بود. این شرکت معماری همچنین در نظر دارد تا پنجره‌ها را به صورتی طراحی کند که اندازه آن‌ها به منظور مقابله با فشار و درجه حرارت در ارتفاع‌های مختلف تغییر می‌کند.نظر شما در مورد این برج چیست؟

1+
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

جعبه اطلاعات

منبع : dailymail

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " برج آنالما در دبی "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی