آموزش اضافه کردن آیکون My Computer به دسکتاپ

اگر تا حالا با ویندوز کار کرده باشید با My Computer آشنایی دارید. بعد از نصب ویندوز ایکس پی، ویندوز ۷ و همچنین ویندوز ویستا، این آیکون یا به صورت پیشفرض در دسکتاپ وجود داشته و یا به سادگی رفتن به منوی استارت قابل افزودن بود. در ویندوز ۸، ویندوز ۸٫۱ و نهایتا جدیدترین نسخه یعنی ویندوز ۱۰، نه تنها به صورت پیشفرض خبری از این آیکون نیست، بلکه نام آن نیز از My Computer به This PC تغییر کرده است. برای دسترسی سریع به درایوها و در ادامه فایل‌های خود، وجود این آیکون بر روی دسکتاپ ضروری است. اما نحوه افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ ویندوز ۸ و ویندوز ۱۰ چگونه است؟

مانند قبل با رفتن به منوی مترو استایل در ویندوز ۸ و یا منوی استارت در ویندوز ۱۰ امکان افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ وجود نداشته و گزینه‌ای برای این کار مشاهده نمی‌شود. کاربر تنها می‌تواند آیکون My Computer یا This PC را به منوی استارت و یا تسک‌بار اضافه کند.

افزودن آیکون در ویندوز ۸

بر روی یک فضای خالی در صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و بعد از ظاهر شدن منو، گزینه Personalize را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، از منوی سمت چپ گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.

در صفحه بعد نه تنها آیکون My Computer ، بلکه آیکون سطح زباله و کنترل پنل را نیز مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار باکس هر مورد، می‌توانید آن را در صفحه دسکتاپ به نمایش دربیاورید.

افزودن آیکون در ویندوز۱۰

نحوه کار در ویندوز ۱۰ نیز کاملا مشابه است، با این تفاوت که نحوه منوبندی تنظیمات در این ویندوز کاملا نسبت به ویندوزهای پیشین تغییر کرده است. مجددا بر روی یک منطقه خالی در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید.در صفحه بعد به عنوان منوی تنظیمات، گزینه Themes و سپس گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.مجددا آیکون My Computer، کنترل پنل و سطل زباله را مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار هر گزینه، آیکون آن در صفحه دسکتاپ به نمایش درخواهد آمد.نظر شما در مورد این ترفند چیست؟

1+
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

بدون دیدگاه برای پست " آموزش اضافه کردن آیکون My Computer به دسکتاپ "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی