ساخت یک بک‌آپ کامل در ویندوز ۱۰ از طریق ابزاری مخفی در ویندوز

آیا شما دیگر به ابزار پشتیبان گیری در ویندوز ۷ دسترسی ندارید؟ نگران نباشید. ابزاری در ویندوز ۱۰ به صورت مخفی وجود دارد که مهم ترین ویژگی آن ایجاد یک فایل بک‌آپ کامل است.

از میان تمام گزینه های پشتیبان گیری موجود، یکی از مورد اطمینان ترین آن ها image backup است که این فایل پشتیبان شامل پیکربندی سیستم به همراه تمام نرم افزارها و تنظیمات و اطلاعات آن ها است که در مواقع اضطراری می توانید آن را ریستور نمایید. سیستم بک‌آپ پیش فرض در ویندوز ۱۰ ترکیبی است از ریست کردن کامل سیستم (باز گرداندن تنظیمات سیستم به حالت اولیه) و پشتیبان گیری از داده ها به منظور ریستور کردن پیکربندی سیستم شما است. اما در این میان باید به این نکته اشاره کرد که برنامه image backup در سیستم عامل ویندوز ۱۰ در دسترس است و تنها کافی است آن را بیابید.

شما می توانید از برنامه پشتیبان گیری قدیمی که در ویندوز است استفاده کنید برای این کار کافی است تا عبارت Windows 7 backup را جستجو کنید. با این حال ما یک راه حل ساده به شما پیشنهاد می دهیم: دستور sdclt.exe را در منوی استارت تایپ کنید. با این کار باز به همان برنامه Windows 7 backup خواهید رفت. اما گزینه مفیدی در اینجا وجود دارد. ( آیا با خواندن نام sdclt گیج شده اید؟ این کلمه مخفف عبارت SafeDocs Client است. این عبارت متعلق به همین ویژگی ویندوز بود که در نسخه بتا ویندوز ویستا قرار داشت.)

پس از انتخاب گزینه sdclt در منوی استارت به دنبال دستور Create a system image در سمت چپ پنجره ظاهر شده بگردید. بر روی آن کلیک کرده تا فرایند پشتیبان گیری آغاز گردد. به منظور ذخیره فایل image، شما نیاز به یک هارد دیسک اکسترنال دارید. هم چنین می توانید از شبکه ای که سیستم شما در آن قرار دارد، استفاده کنید. (البته حالت دوم چندان امن نیست و به همین دلیل پیشنهاد نمی شود.). فایل image شما با فرمت VHD ذخیره می شود. مراحل پشتیبان گیری را طبق راهنمایی های ارائه شده دنبال کنید. مکانی را که تصمیم دارید فایل بک‌آپ در آن جا ذخیر شود مشخص کنید. هم چنین پارتیشن هایی را که قصد دارید از آن ها بک‌آپ گرفته شود تعیین نمایید.

به منظور ریستور کردن فایل بک‌آپ باید با استفاده از Windows Recovery Environment سیستم را بوت کنید و سپس مکانی را که در آن جا فایل ‌بک‌آپ را ذخیره کرده اید، مشخص کنید.

0
این مطلب را در گوگل محبوب کنید
این مطلب را در گوگل محبوب کنید

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه برای پست " ساخت یک بک‌آپ کامل در ویندوز ۱۰ از طریق ابزاری مخفی در ویندوز "

شما هم نظر خود را در مورد این پست به ما بگوید

آخرین مطالب

مطالب ویژه

به این سایت امتیاز بدهید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی